Wpis z mikrobloga

Co mi sie we Wroclawiu nie podoba, co mnie wkurza:

- brak pomyslu na Wagorze Partyzantow
- upadek ulicy Swidnickiej (kiedys glownej ulicy handlowej)
- oczojebna januszowa plaga reklamowa z banerami, plachtami, zaklejomymi witrynami.
- brak remontu blokow przy Nowym Targu
- za malo nasadzen drzew w miescie
- brak kolei miejskiej na wzor wiedenski czy berlinski
- brak pomyslu na Wyspe Slodowa
- zbyt malo odnawianych kamienic
- przeswiadczenie, ze Krzyki sa elitarne xD
- przeswiadczenie, ze Rynek to najlepsze miejsce we Wroclawiu
- przeswiadczenie, ze Olbin czy Przedmiescie Olawskie to syf

Dopisujcie, co was #!$%@?, moze ktos z wladz miasta to przeczyta...

#wroclaw #polskiemiasta #oswiadczenie
Zyd_Suss - Co mi sie we Wroclawiu nie podoba, co mnie wkurza:

- brak pomyslu na Wa...

źródło: comment_AfCVqBZYwjZBNOAl5iypkTIO7FiId9C3.jpg

Pobierz
  • 65
  • Odpowiedz
@RelaeVEVO: ale nie w centrum. No i nie mówmy o barach, gdzie trzeba się pogodzić z ogromnym hałasem i w sumie zdać się na łaskę cenową właściciela lokalu. #!$%@? z tym że często ciężko z miejscem, a tak można sobie wziąć koc i się jebnąć gdziekolwiek.
  • Odpowiedz
brak kolei miejskiej na wzor wiedenski czy berlinski

@Zyd_Suss: @rybak_fischermann: budowa wrocławskiego węzła kolejowego nie pozwala na stworzenie klasycznej SKM, przystanki znajdują z dala od siedlisk i innych generatorów ruchu. Obecnie w granicach Wrocławia koleją jeździ średnio 500k pasażerów rocznie przy prawie 200 mln tramwajami i autobusami czyli kolej stanowi jakieś 2% całego ruchu. Dotychczas Wrocław dopłacał 2 mln zł, a obecnie 3 mln zł ( w Warszawie
  • Odpowiedz
@Im_from_alaska: jak wyżej. 10 zł za Tyskie z wodą, tłok, hałas. Nijak ma się to do walnięcia się z piwkiem nad brzegiem Odry w letni wieczór. Posiedzenia ze znajomymi i pogadania, zamiast przekrzykiwania się w barze, bo nie wiem czy wiesz, ale nawet mała grupa ludzi w zamkniętym ciasnym pomieszczeniu to niesamowity szum.
  • Odpowiedz
@Fidelis: nie będę się sprzeczał, ale da się, tylko choćby przy przebudowie estakady nie zadbano o przystanki przy arkadach czy Grabiszyńskiej. Dumnie mówione włączenie dworca swiebodzkiego do ruchu kolejowego skonczyło się na niczym. Teraz namiastką kolei miejskich zostanie część trasy do Sobótki. Dalej nie ma połączenia kolejowego na lotnisko...
@ajuto00: ten projekt trzeba by było jeszcze uzupełnić kilkoma tunelami i można by było zapomnieć o korkach.
rybak_fischermann - @Fidelis: nie będę się sprzeczał, ale da się, tylko choćby przy p...

źródło: comment_XGis82ymvSvvOW8TtruN5PXlBrpB0rVX.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@bluehawaii91: praktycznie każda knajpa ma przez pól roku ogródek, ktory napewno jest mniej gwarny niż wyspa słodowa. I 10zl to hehe kraftowe piwka kosztują, a nie tyskie.

Inb4 ja nie mam nic przeciwko wypiciu butelki piwa czy lampki wina na trawie w parku. Ale na slodowej to #!$%@? studenciatwo pije na umór, a przy wyjściu śmierci uryną bardziej niz od żula mimo że postawili darmową toaletę.
  • Odpowiedz
@rybak_fischermann: ja uderzałem w bardziej realne plany, Twoje są piękne, ale wymagają sporych inwestycji, my nawet zaczętych dawno obwodnic nie potrafimy dokończyć, kilometr prostej linii tramwajowej jest nie do zrobienia, a co już takie coś.
Może Warszawę stać, Wrocław stać jedynie na zagrywki PR ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Im_from_alaska: piwka kraftowe to i za 20 zł są. Za 8-10 zł to najtańsze piwa.

I właśnie dla takich ludzi powinna być Słodowa. Taki wielki ogródek piwny. Postawić więcej toalet, to nie będzie uryny. Mandaty za ŚMIECENIE i wszystko byłoby ok.

Natomiast zamienianie tego w kolejny plac zabaw jest bezsensowne.
  • Odpowiedz
@ajuto00: linia na lotnisko to miała być podstawą, tak samo zamiast tramwaju, można na Nowy dwór puścić pociąg że Świebodzkiego.
Twój plan na początek jest dobry, bo wystarczy popatrzeć, ile osób teraz jeździ pociągami w obrębie miasta.
  • Odpowiedz
@rybak_fischermann: @ajuto00: Spoglądam na Twój plan i widzę 2 linie kolejowe dl Trzebnicy i to o dość dużym zasięgu. Niewykonalne. Dlaczego? Bo do Trzebnicy jest jednotorowa, budowanie 20km toru (od odnogi na Psim Polu) do Trzebnicy jest za drogie, a do tego nie w każdym miejscu by było jak poprowadzić ten drugi tor.

Za to magistratowi marzy się tramwaj dwusystemowy. To dopiero odlot.
  • Odpowiedz
@push3k-pro: A czym zawinila najbardziej miejska czesc Wroclawia, ze jest zaniedbana? Ponad stuletnie kamienice nie maja prawa byc uwazanymi za syfiaste, syfiarzami powinni byc nazwani mieszkancy, ktorzy zostali tam przesiedleni po wojnie i dziwnym trafem trwaja poniekad w tym syfie do dzisiaj... Gdyby ich stamtad #!$%@? #!$%@? i zasiedlic te cuda architektoniczne normalnymi ludzmi, mielibysmy najelegantsza dzielnice miasta...
  • Odpowiedz
@ajuto00: Jeśli 2 linie, musi być dwutor. Obecnie Trzebnica jeździ prawie przez cały dzień co godzinę, a i tak jest #!$%@? po dach przez ludzi ze wsi. Puść tam 2 linie po jednotorze, przepustowość spadnie i wyjdzie, że pociąg do tej Świdnicy (trzymamy się metryczki mapy) będzie jeździł 4x dziennie, a to Świdniczan nijak nie urządza.
  • Odpowiedz