Wpis z mikrobloga

Siema Mirki.
Moja rodzina wyjeżdża do USA. Poszukuję dla nich konta walutowego na które będą mogli wysyłać dolary na konto w Polsce.
Byłem w kilku bankach i żądają kosmicznych prowizji od 30zł-200zł za jeden przelew plus oczywiście niekorzystny kurs przewalutowania.
Myślałem nad tym żeby im założyć paypal. Pytanie w jaki sposób oni w USA mogliby wpłacić pieniądze na paypal, jakie są koszty prowizji i czy ja później po otrzymaniu od z ich konta paypal na swoje mogę te pieniądze wysłać do banku na polskie konto ?

Może ktoś z was zna jakiś bardziej korzystny sposób na przesył gotówki z zagranicy ??
Czy jest tu ktoś kto wylosował zieloną kartę ?? Mam kilka pytań.
#paypal #banki trochę #emigracja
  • 22
@MisiuMisiu a jakby założyć skrilla w dolarach i kartę miałbyś w Polsce? Nie wiem jak wyglądałoby spłacania kasy ale ja tej karty normalnie używałem w pl w sklepach i przelicza po normalnym kursie. Opłata za kartę to 10 euro rocznie
@MisiuMisiu: TransferWise. Prowizja 0.5% kwoty przelewu. Jedyna wada jest taka, że nie zrobisz przelewu USD-USD, tylko USD-PLN albo PLN-USD. Kursy mają bardzo dobre, więc jeśli nie masz problemu z otrzymaniem PLN, to i tak się opłaca. Jakby co, to za rejestrację z polecenia jest 15GBP na opłaty za darmo. Nie proponuję tego tylko dlatego, że mogę dostać coś za polecenie, ale dlatego, że sprawdziłem już kilka takich serwisów na linii Polska-Dania
@MisiuMisiu: Mam w konto w TD Banku, a od niedawna także walutowe w Aliorze. Prowizji/przewalutowania nie unikniesz przy zamianie/wysyłce, w moim przypadku, za transfer na konto europejskie życzą sobie 40USD. Co do konwersji na polskie pesos to ja chyba udam się do kantoru online.