Wpis z mikrobloga

Mireczki jest taka sprawa moja Mama otrzymała propoyzcje wyjazdu do Norwegii do pracy jako wykwalifikowana pielegniarka. Firma która to proponuje to Valmon Helsevikar as przez agencję Open Europe. Sytuacja wygląda w ten sposób ze fundują szkolenie językowe oraz wszystko potrzebne rzeczy a potem gdy jest się w tej Norwegii pobierają z pensji wszystkie poprzednie świadczenia z ich strony, za szkolenie itp.
Najgorsze że nie mogę znaleźć żadnych infromacji o nich w internecie. A jak juz się coś przewija to jest komentarz negatywny. Czy ktoś coś słyszał o tym?
#norwegia #pracawnorwegii #praca #emigracja
  • 8
@Reverb: Ja nie słyszałem, ale pamiętaj, że jeśli chodzi o pracę to z reguły w internecie piszą komentarze tylko Ci, którzy byli nie zadowoleni, bo jak komuś się podoba to nie ma potrzeby uzewnętrzniać się w internecie. Więc jakieś jednostkowe negatywne opinie nie muszą świadczyć, że to wałek.
@Reverb: sprawdź, czy praca faktycznie jest - powinno być napisane jakie miasto/gmina/szpital.

Z tego, co znalazłam w prasie, to firma zatrudnia za psie pieniądze - psycholog zatrudniony przez tę firmę dostawał 200 koron dziennie, podczas gdy normalna stawka to 129 koron za godzinę. Głównie zatrudniają na kilka tygodni, to nie jest żadna praca stała tylko na zastępstwo.

Tutaj więcej, tłumacz w Google na angielski :)
https://www.nrk.no/sapmi/far-betalt-200-kroner-dagen-1.7534197