Wpis z mikrobloga

Jako, że (póki co), jestem w naszym domu jedynym posiadaczem prawka, zdarza mi się czasami wozić żonę do pracy. Kto jest gorszym współpasażerem od kobiety? Kobieta która robi #prawojazdy (wszystko wie lepiej, a bo przepisy to, a to pan instruktor tamto). Ale najbardziej dobija mnie, jak wmawia mi, że lepiej wie, jak poruszać się po mieście, w którym ja spędziłem 30 lat życia (w przeciwieństwie do niej). Niedawna sytuacja, wiozę różową do pracy i cały czas jestem bombardowany typową #logikarozowychpaskow mówiącą mi jak mam jechać, bo ona wie lepiej, bo przecież to droga do jej #pracbaza a nie mojej, więc ona MUSI wiedzieć lepiej. Ale w końcu mnie dobiła... Skrzyżowanie, jadąc w prawo wyjeżdżam na piękną wielopasmową drogę, która zawiezie mnie niemal pod bramę jej roboty, jadąc prosto wtarabaniam się w osiedle mieszkaniowe, oczywiście ja na prawy pas i kierunek. A ona:

R: Gdzie Ty skręcasz, jedź prosto!

Ja: Czemu prosto? Przecież tędy w prawo dojedziemy w 3 minuty!

R; Prosto! Prosto! Na pewno! Tak będzie najszybciej!

Ja: Kobieto, jakie szybciej? Przecież to nawet nie po drodze! Władowalibyśmy się w osiedle! O czym Ty w ogóle....

R: Na pewno nie! Na pewno prosto będzie szybciej, bo:


Miałem ochotę wyjść z samochodu i położyć się na jezdni... Oczywiście pojechałem po swojemu i dostałem fochem. Ale co zaoszczędziłem własnego czasu to moje. Ale jak zrobi prawko, to się odgryzę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  • 31
@Hannahalla: Tego nie powiedziałem. Płeć nie decyduje o skillu za kólkiem.
Patrząc na styl jazdy paru kobiet u mnie w rodzinie śmiem w to wątpić, ewentualnie na to jak paru kumpli radzi sobie w miescie xD

@mannoroth Po 1 jesteś mężczyzną Po 2 to Ty prowadzisz. Nie możesz pozwalać na takie uwagi. Słuchanie się pasażera może być niebezpieczne. Mój różowy już wie, że ja prowadzę i ja podejmuje wszystkie decyzje. Po ostatnim "mogłeś jechać" postawiłem sprawę jasno i teraz mam spokój. Jeśli chodzi o komentowanie jazdy to może się tylko odezwać w sytuacjach awaryjnych i koniec. Analogicznie ja też siedzę cicho jak ona prowadzi ew. delikatnie coś sugeruje.