Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
W Polsce jak w lesie...
Chciałem oddać krew ale jak zobaczyłem że jedyne co można dostać to czekoladę i długopis xDDDDD to dalem sobie spokój.
Może i jestem ##!$%@? ale w takich Niemczech to poza jakimś poczęstunkiem to dają też pieniądze i to niemałe jak za oddanie krwi.
A oddanie krwi to też nie byle co bo to oddanie czegoś co ma się w organizmie.
Jeszcze gdybym chociaż miał gwarancje że moja krew trafi do potrzebujących... a prawda jest taka że moja krew może wspomóc jakiegoś idiotę co zapieprzał na motorze 200 km/h w zabudowanym, albo jakiegoś pseudokibica chuligana który bił się z innym chuliganem i akurat poszło coś nie tak w bójce i sebie grozi zgon.
A jaką ja mam gwarancje że moja krew uratuje kogoś naprawdę potrzebującego? Zerową.
W dodatku krew z Polski idzie często do badań dla zachodnich koncernów, więc polaczki są dymane w zadek, za czekoladę dają materiał do badań wielkim koncernom którzy potem na tym zarabiają miliardy.
#niepopularnaopinia #krwiodawstwo

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Asterling
Pobierz AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
W Polsce jak w lesie...
Chciałem o...
źródło: comment_njOK5vATa05LrtkIzjLEIsJtLJgNCZSx.jpg
  • 29
@AnonimoweMirkoWyznania: Ale #!$%@? xD Wiesz co oznacza słowo "honorowe"? Właśnie w Polsce obowiązuje tylko taka forma oddawania krwi. Zresztą jak szukasz profitów, to największym, moim zdaniem, jest po oddaniu 6l (dotyczy mężczyzny) możliwość ominięcia kolejek do lekarza. No i nic nie sprzedają, tylko na zasadzie barteru, za osocze dostajemy leki. Napisałbym jeszcze więcej, ale szkoda strzępić ryja.
@Zsan aaa to w tym sensie,że przy rejestracji jak podajesz Legitymację,mam już 10l, to wtedy zmienia postać rzeczy. W aptece czasem stosuje,ale wkurza,że aptekarze nie dbają by ludzie się nie srali tak bardzo :/