Wpis z mikrobloga

Bylem killa dni temu na rozmowie o prace w pewnej agencji marketingowej. Praca jako grafik, w całości refundowana przez urząd pracy. Hehłem z ich oczekiwań względem nowego grafika. Portfolio z conajmniej 30 pracami, 2 lata doświadczenia, chęci zabierania projektów do domu. A to wszystko za gówno pensje z widełkami od 1850-2200 brutto, gdzie wszystko mają refundowane przez pup. Myslalem, ze znalazlem punkt zaczepienia jakis zaraz po szkole, a tu zonk. XD #pracbaza
  • 19
@biurwa ale ja nawet za to bym chętnie popracował. Liczyłem bardziej na to, ze sie naucze czegos fajnego, poznam kilka osobowości z branży. Ciężko zaraz po szkole cos znalezc.
@TymekB: siedząc na bezrobociu zaraz po technikum, miałam podobną propozycję stażu (stażu - stażu - za 700 zł netto + dojazd 25 km w jedną stronę z własnej kieszeni). Jako, że miałam specjalizację "grafika komputerowa" w technikum, i musiałam ją podać w PUPie podczas "profilowania" - dostałam skierowanie z PUP na rozmowę w sprawie ww stażu.
I etap rekrutacji - stworzyć layout strony w zadanej tematyce za pomocą dowolnego narzędzia -
@TymekB: niee, nigdy nie byłam w "branży". Po technikum chciałam po prostu załapać gdziekolwiek pracę. Tworzyć grafikę umiem ale nie mam talentu - sama obsługa narzędzi to za mało by być grafikiem. Obecnie jestem po studiach i pracuję jako programista ( ͡° ͜ʖ ͡°)