Wpis z mikrobloga

Miałem niegdyś sporo przejść z poszukiwaniem krzesła. Cały proces opisałem, a posty do dziś biją rekordy "poczytności". Po ponad 5 latach: czas na kontynuację.
http://devstyle.pl/2017/02/16/ergonomiczne-krzeslo-grospol-ergohuman-recenzja-programisty
Tym razem na tapecie: Grospol #ergohuman.

Czy Cierpienia Młodego Developera zostały ukojone? Chodź i... się przekonaj :).

#programowanie #sprzet #hardware #krzeslo #devstyle
  • 14
@maniserowicz: @meblujdom_pl: te zagłówki w tych ergonomicznych fotelach są zupełnie nieprzemyślane. Jedynie fotele typu DxRacer są zbudowane tak, że głowa może się lekko opierać o zagłówek, bo oparcie możesz postawić pionowo (a nawet lekko pochylić do przodu - w innych fotelach się z tym nie spotkałem), a dodatkowo jest poduszka.
Z podłokietnikami też jest głupia sprawa, bo producenci jakby nie zauważają faktu, że tym fotelem dojeżdżamy do biurka i albo
@meblujdom_pl: Wy to tylko online sprzedajecie? Nie da się na tym posiedzieć?
@Leniek: ale te wszystkie fotele chyba z jednej fabryki wychodzą :) nawet firmy (sprzedające akracing, dxracer) są z jednego miasta
@wnocy: dokładnie, wszystkie wychodzą z podobnych fabryk, różnica w jakości tak na prawdę bierze się stąd jak doświadczony chińczyk je składa. Co do fotela - można przetestować w naszym salonie stacjonarnym na Podkarpaciu w Kolbuszowej (pomiędzy Rzeszowem a Mielcem).
@meblujdom_pl: no i właśnie tak to jest :/ na takim fotelu trzeba usiąść, żeby cieszyć się w pełni jego wygodą. Przetestowałem kilka tych dxracerów i tylko jeden mi pasuje, bo ma odpowiednio długie siedzisko, odpowiednio wysoko zagłówek i odpowiednio szerokie oparcie. Kupowanie takich krzeseł przez internet jest niestety nie do końca mądre. Jak chcesz mieć bajerancki fotel to jasne, możesz kupić, ale jak zależy Ci na dopasowaniu to niestety trzeba posiedzieć.
@Leniek:

senior fotel developer


kek'd xD muszę to zapamiętać :D ale faktycznie tak jest, na partię potrafi być lekko spitolonych 20-30% całej dostawy, a gdy trafisz na wygłodzonego pracownika z depresją to i pół partii ma defekty mniejsze lub większe.
@maniserowicz:
Dla mnie idealną sytuacją byłby DxRacer z podparciem na łokcie zabranym z Ergomax Ergohuman (tylko teraz chyba trochę mniejsze są - chodzi o to, że są (były) grube i miękkie. Od biedy można na nich było nawet myszkę położyć.
Grospol


@maniserowicz: ja mam od nich Fotel Ergofix i zdecydowanie nie mogę go polecić. Plecy latają i trzeba co jakiś czas dokręcać, siedzisko to dwóch miesiącach jest niewygodne i jak się siada to czuć tę rurkę od nóżek (( ͡º ͜ʖ͡º)), więc aż strach pomyśleć co będzie za kilka miesięcy. DxRacer był według mnie lepszy ale tylko do czasu, gdy pies mi nie zjadł poduszki pod