Wpis z mikrobloga

@Heart: A czemu miałby nie ciąć?
Nie chce mi się szukać, ale już było sprawianie kurczaka denkiem puszki, są noże z ostrzem tylko z włókna węglowego (nie kanapka ze stalą). Będzie działać, to czysta fizyka i od tej w miarę prostej i intuicyjnej strony. KT długo nie pociągnie przy spotkaniach z twardą kością, wywijając się i szczerbiąc, ale do celu, do którego został zaprojektowany będzie działał jak każdy inny nóż.
@przepelnieniebuforu: @Myszoskocznia: wiem o tym ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zaciąć się można kartką papieru i źdźbłem trawy, ale to nie znaczy że źdźbłem ukroisz pomidora na kanapkę. A zadaniem noża jest ciąć pomidora na kanapkę a nie kaleczyć palce. Jutro jak będę miał pierwsze krojenie za sobą to napiszę jak się to cudo sprawuje
@Myszoskocznia: w drewnianym nożu dużo ciężej jest uzyskać odpowiednio cienką KT. Jak przedobrzysz z ostrzeniem to krawędź tnąca będzie się po prostu wyszczerbiać podczas krojenia - ten nóż nie był jeszcze używany a już jest wyszczerbiony w kilku miejscach (delikatnie, to prawda, ale jednak).
Więc nie przeczę że ostry być może, ale nie wiem czy utrzyma tą ostrość na tyle długo żeby przekroić chociażby chleb. Teoretyzuję póki co, jutro zobaczę co
Użyłem tego noża do zrobienia kolacji dzisiaj i niestety ale nie można powiedzieć żeby komfortowo się nim pracowało.
Tnie średnio. Pomidor z trudem, wykrawanie szypułki czubkiem tego noża niewiele się różni od wykrawania jej łyżeczką. Ser fatalnie, strasznie się zakleja i dodatkowo powierzchnia sera nie jest przekrojona tylko wygląda bardziej na przerwaną. Szynka akceptowalnie.
W zasadzie jedyną rzeczą którą dobrze tnie jest chleb i być może z myślą o chlebie został wyprodukowany
źródło: comment_Kwsq0aXFjiY6dRFYcbUJ8Fcv9cUqpJ5w.jpg
@Pszesmiewca: Taki właśnie miałem zamiar, położyć szlif dla praworęcznych i dzięki temu w ogóle widzeć co robię ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Przy zeszlifowaniu ostrza o połowę na grubość będę miał 2.5 mm a to już jest akceptowalne, do tego pogłębić szlif i zobaczymy co ten cudak potrafi i czy się nie będzie łamał.
Pozdrawiam cieplutko i życzę miłego wieczoru ^^