Wpis z mikrobloga

@sorhu Ale jak się nigdy wcześniej nie pisało w żadnym języku to nie prościej potem przesiąść się na ten bardziej "skomplikowany" czyli C++ z Pythona? Nie wiem tak czytałem.
@Gruby_Mirek: Inaczej, Pythona łatwiej się na start nauczyć, ale ogólnie to z C++ łatwiej się przesiąść na inne języki. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Python może cię rozleniwić dynamicznym typowaniem.
@Gruby_Mirek: Myślę, że nauka C++ jest dobrym pomysłem. Sam zaczynałem naukę od Javy i niektóre rzeczy zrozumiałem lepiej zagłębiając się w C++. IMO jeśli zrozumiesz C++ łatwiej będzie Ci ogarnąć inne języki. Poza tym w ofertach pracy bardzo często można znaleźć jako umiejętność wymaganą (lub opcjonalną) znajomość C++. Żeby nie było - python się się zdarza, ale C++ chyba przewija się częściej.
@Dante651
@gaily
@sorhu
Jak już c++ to cały czas robiłem jakieś pierdoły w konsoli windowsowej. Ale czy dobrym pomysłem jest tworzenie jakiegoś projektu w Visual Studio, wiecie, windows form. I uczyć się tego czego akurat nie wiem. Czy cały czas na konsoli robić?
@Gruby_Mirek: Mogę się mylić - jeśli tak, to proszę o poprawę - jednak z tego, co wiem to C++ rzadko wykorzystuje się jako główną technologię. Oczywiście w C++ pisze się jakieś programy (np. przeglądarki) czy gry, jednak z reguły C++ jest wykorzystywany do tworzenia modułów w aplikacji - np. do wydajnego przetwarzania jakiś danych, analiza obrazów itd. W takich przypadkach łączy się np. C++ z Javą czy Pythonem.
@Gruby_Mirek: Na studiach zaczynają na 1 semestrze od C, potem jest C++, a potem Java.
Jeśli zaczniesz od Javy, albo Pythona, to będziesz miał problemy w C++ ze zrozumieniem idei wskaźnika.
Do tego C ma lepszą składnię, niż Python. Jest dłuższa i więcej trzeba napisać, ale potem dzięki nawiasom jest bardziej czytelna.