Wpis z mikrobloga

Jaka automatyczna skrzynia biegów w samochodzie za około 15k będzie najlepsza?

Zależy mi na 5 biegach, teraz mam 4 i słabo przy dużych prędkościach. Mam Audi A3 aktualnie w wersji 1.6. Szukam czegoś z dobrym automatem z tymi 5cioma biegam i jak da rade to żebym mógł sam zmieniać biegi - moge się mylić, ale czy to nie jest tiptonic?

#motoryzacja #samochody
  • 17
  • Odpowiedz
@GrabkaMan ASG to np. SMG w BMW, to manual z hydraulika do zmian. DCT to np. DSG dwusprzeglowe, dobre, ale delikatne.
CVT to np. Multitronic w Audi.
Wszystkie awaryjne dość (SMG samo w sobie nie, ale osprzęt siada, SeleSpeed od Fiata to tez coś podobnego i dziadostwo).
Ty szukasz klasycznej hydraulicznej skrzyni.
Serio polecam amerykańskie. Robią od remontu do remontu ok 140k km. Przy tym np. Skrzynia BMW wytrzymuje ok 80k
  • Odpowiedz
@kipowrot: Nie opowiadaj bzdur o skrzyniach w BMW, że wytrzymują 80k km. Jak już o BMW mowa, to należy wspomnieć, że w dieslach były tragiczne skrzynie GM, a w benzynach polecane i bardzo trwałe ZF. W tych pieniądzach to raczej roczniki, które miały np. ZF5HP19 i mówienie, że to zrobi 80k km jest bardzo nie na miejscu. Mają one też możliwość ręcznej zmiany biegów.
  • Odpowiedz
@StormtrUper automat E46 przy dużym silniku 3.0Diesel wytrzymuje 60k od remontu do remontu. ( ͡° ʖ̯ ͡°) możliwe, że to GM.
Kupując używany automat trzeba brać pod uwagę te 4k na remont w razie W i masz spokój.
  • Odpowiedz
@GrabkaMan: jak chcesz tanio śmigać na automacie, to najlepiej klasyczną, ale przed zakupem poszukaj jeszcze informacji na temat konkretnego modelu. Pamiętaj, że automat wymaga częściej okresowego serwisu np wymiany oleju w skrzyni, nie są to duże kosztu, ale jak poprzedni właściciel to zaniedbywał, to może się mścić. Poczytaj jak nie wpaść na minę, bo samochód z automatem bywa sprzedawany, jak już wymaga większych inwestycji w skrzynię.
  • Odpowiedz