Wpis z mikrobloga

Od jakiegoś roku mam dziwną przypadłość. A mianowicie, w nocy cierpną mi kończyny i to tak konkretnie. co chwilę budzę się i nie czuję ręki, nogi bo lekko przygniotłem ją inną częścią ciała. Mega nieprzyjemne uczucie i teraz już praktycznie co noc mi się tak minimum raz zdarza, zwłaszcza jak długo śpię. Nie wiecie czym to może być spowodowane? Słabe krążenie to pierwsze co mi na myśl przychodzi, ale co z tym robić to nie mam pojęcia
#zdrowie #medycyna
  • 10
@ZibiHajzer: Nie wiem co to, ale miałem tak 2.5 roku temu przez 3-4 miesiące. To był koszmar gdy rano budziłem się nie od budzika lecz od bólu i musiałem 5-10 minut leżeć zanim udało się przywrócić czucie w ręce/nodze. NA szczęście przeszło samoistnie bez specjalnej zmiany diety, a tym bardziej leków. Wołaj jak się dowiesz czym to spowodowane.
@KulfonToPrzyMnieModel: miałem operację ale niedużą i na pewno nic mi nie uszkodzili. Trochę mi ruchu brakuje mniej więcej od tego czasu i w tym bym upatrywał jakichś problemów z krążeniem chyba, ale przejdę się w jakiś dzień do lekarza i zapytam, bo nie ma sensu zgadywać.
@ZibiHajzer: Ja to metodą dedukcji połączyłem, że przed problemami z cierpnącymi kończynami miałem operacje (też niewielką) i kazali mi chodzić w uciskowej kamizelce, oraz spać na drugim boku (przez około miesiąc) . Co prawda problemy nocne zaczęły się 2-3 miesiące później, ale tak sobie rozkminiłem, że może to nawyki senne które zostały po okresie spania na drugim boku pojawiły się te problemy.