Wpis z mikrobloga

Powiedzmy, że mamy do wyboru dwa
1. #renault Megane Grandtour Zen (nowy) - 66500 (115 KM wolnossacy) (tutaj za 4950 zł można dobrać instalacje LPG)
2. #kia Ceed sw - 66000 (1.6 GDi 135 KM)

Zastanawiam się czy czy są jacyś użytkownicy którzy posiadają te modele i są w stanie coś więcej powiedzieć. Generalnie chodzi o to że mały #rozowypasek w drodze (ʘʘ).Więc chcę wziąć coś w leasing, co przez następne kilka lat nie sprawi mi wielu problemów i dodatkowych kosztów. Chodzi mi o auto jak najbardziej pewne. Moje aktualne stare auto już trochę kaszle i zaczyna żłopać więcej innych płynów niż paliwa.

#kupautozmikro #motoryzacja #kupujzwykopem
  • 48
@MercedesBenizPolska: Właśnie aktualnie robiłem nawet i 20-25 rocznie, ale to daltego że Żona dojeżdżała na studia. Dodam że aktualnie mamy auto w LPG i przesiadka na czystą beznynę to jest jakaś masakra dla mnie :P. NIe wyobrażam sobie płacić 28-30 zł za 100 km. Myślałem o nowym TIPO SW, ale wiem że one mają być dostępne dopiero w trzecim kwartale tego roku. Niestety to już będzie trochę za późno, bo potrzebuję
@CortesHernan:
Po 1: gratulacje dla przyszłego taty :D
Ceeda nie zrobisz into gaz, bo to wtrysk bezpośredni. Jak chcesz nowe z gazem to Tipo 1.4 T-jet, Megane 1.6, chyba jeszcze jakieś 1.4 z pośrednim w Astrze nowej (ale muł straszny).

Octavie wychodzą z 1.4 TSI 125 KM bodajże z gazem - duże, rodzinne, przestronne
Octavie wychodzą z 1.4 TSI 125 KM bodajże z gazem - duże, rodzinne, przestronne


@blueray: Octavia ma jakiś zaawansowany system mieszania LPG z bezyna :P. Ponoć karzą coś dolewać do benzyny podczas tankowania (nie wiem o co chodzi). Nie wróży to niczego dobrego.

@manny_lanny: Okropna ta meriva, sorry :P nie chcę takiego minivana
Octavia ma jakiś zaawansowany system mieszania LPG z bezyna :P. Ponoć karzą coś dolewać do benzyny podczas tankowania

@CortesHernan: Masz chyba na myśli dotrysk benzyny w cyklu pracy w celu ochłodzenia wtryskiwaczy. Przy Twoich przebiegach rocznych i leasingu na 5 raczej nie musisz się przejmować ( ͡º ͜ʖ͡º)
@CortesHernan: Pracowałem w salonie motoryzacyjnym i potem na aukcjach samochodów, wiec postaram się przekazać moje spostrzeżenie.
Auto można leasingować jak pewnie wiesz, tak by po tych 3-4 latach została Ci rata wykupu na poziomie kilku procent wartości auta, albo połowy. No i tutaj pewnie istotna byłaby ta wartość raty jak chcesz sobie podatkiem jakoś wachlować.
Jak chce się mieć małą ratę i oddać auto po 3ech latach, to Kia czy Renault
Z Tipo jest ten problem, że to nowy model i trochę boje sie ze bedzie miał bolączki wieku dziecięcego. Plus ma być dostępny dopiero w 3 kwartale.

Nie daj się #!$%@?ć na mine z modelem który właśnie schodzi typu stare Megane czy stara Astra.


@quit13: czemu w tym przypadku to mina?
@CortesHernan: bo ro kupno auta w 2017 roku, które zaczęto produkować w 2008 i 2009, jest przestarzały na tle nowej generacji dużo bardziej niż miałby to zrekompensować rabat, a utrata wartości jest rekordowa bo to są marki które tracą sporo na wartości, a jeszcze na starcie z przestarzałbym modelem który za kilka lat będzie mniej poszukiwany. No bo po co komuś na siłe dopłacać do rocznika 2016 czy 2017, jeżeli auto