Wpis z mikrobloga

Powiedzmy, że mamy do wyboru dwa
1. #renault Megane Grandtour Zen (nowy) - 66500 (115 KM wolnossacy) (tutaj za 4950 zł można dobrać instalacje LPG)
2. #kia Ceed sw - 66000 (1.6 GDi 135 KM)

Zastanawiam się czy czy są jacyś użytkownicy którzy posiadają te modele i są w stanie coś więcej powiedzieć. Generalnie chodzi o to że mały #rozowypasek w drodze (ʘʘ).Więc chcę wziąć coś w leasing, co przez następne kilka lat nie sprawi mi wielu problemów i dodatkowych kosztów. Chodzi mi o auto jak najbardziej pewne. Moje aktualne stare auto już trochę kaszle i zaczyna żłopać więcej innych płynów niż paliwa.

#kupautozmikro #motoryzacja #kupujzwykopem
  • 48
@CortesHernan:

Benzyna:
1.2 i 1.4 TSI do 2014 były fatalne, jeśli chodzi o awaryjność. Z powodu napędzania ich łańcuchem. Producent coś spartolił i łańcuch się rozciąga - z tego co wiem toczy się sprawa sądowa między producentem a VAG.
Obecne 1.2 jest na pasku (ale nie jest już oferowany w Octavii), 1.4 też ma już pasek i jest z tymi silnikami święty spokój. Pierwsze 1.4 na pasku miały problem z centralką
@CortesHernan: ja bym się nawet nie zastanawiał tylko brał nowe Megane - raz, że to nowoczesna konstrukcja, dwa jej design to coś niesamowitego, do tego świetne wnętrze, mega wygodne fotele. No i wyposażenie.. żadna marka nie da ci tyle ile daje Renault w swoich wersjach.

Co do tipo... to fajne auto ale nie za 70k prawie przecież to totalny absurd - to coś pokroju rapida wyceniono po prostu absurdalnie. Do tego
@CortesHernan: no to na renault nie będziesz narzekał jeśli wybierzesz dobry salon... bo każdy sobie ustala własne ceny i w niektórych stawki np. za przegląd to absurd, ale są też normalne ASO.
Z profilu widzę, że jesteś ze śląska.. z moich analiz wynika, że najtańsze, do tego polecane na forach reanultów ASO jest w Zabrzu - grupa Dąbrowscy. Sam ostatnio się orientowałem w cenie przeglądu do mojego clio bo czas zrobić
@Singularity00: Ciekawe czy mają ofertę finansowania jak Toyota (SmartPlan) czy Skoda (Leasing niskich Rat) zależy mi na takim finansowaniu, ale niestety pan z Rybnika uciął konserwację w Piątek ;) zapewne skonczył pracę. Pewnie w poniedziałek wyśle wycenę finansowania.
@CortesHernan: a to się dokładnie nie orientuję niestety w obecnych metodach finansowania.
Podpytaj w kilku salonach zanim podpiszesz zakup - salony ze sobą rywalizują i łatwo coś ugrać na tym. Masz do tego ten komfort, że nie koniecznie chcesz bazować na autach, które już są tylko chcesz mieć pod siebie - jak jeden salon zaproponuje x to warto podpytać w innych bo mogą dać lepszy rabat.
@CortesHernan: nowy ceed 1.6 gdi here. Pytaj o co chcesz. Bardzo polecam, ale brałem wersję L+BL+Navi. Co do spalania, to w trasach międzymiastowych wychodzi 5,3 L/100km, ale jeżdżę dość dynamicznie - spokojnie można niżej. W mieście minimum to jakieś 7L/100km. Maksimum 12L/100km.