Wpis z mikrobloga

Tytuł na fakturze, a US.
Chcę kupić plecak na laptopa. Moja księgowa, że ok ale tytuł na fv musi być, że plecak z przeznaczeniem "na laptopa". Sklep (już z 3 różne pytałem) na to, że ich system ustala tytuł na podstawie marki i modelu i nie mam możliwości edycji. A jeśli chciałbym korektę od faktury to mogą mi zmienić, ale tylko dane firmy ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Jak to właściwie rozwiązać, czy da się to jakoś ruszyć?

#firma #dzialalnoscgospodarcza #wlasnafirma #ksiegowosc
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@dettz: Yyy.... Robiłem trochę w sklepie komputerowym, wystawiłem sporo faktur VAT, ale jeszcze się nie spotkałem z wymogiem takich nazw na FV. Nawet jak dla siebie kupowaliśmy jakieś akcesoria do narzędzi czy części to nigdy nie było problemu. Twoja księgowa chyba coś kręci.
  • Odpowiedz
@dettz: Yyyy.. No to jak jest tytuł na podstawie marki i modelu to wpisując go np w google, od razu wyskoczy że to torba. Czyż nie?
W ogóle dziwna sytuacja, której nigdy nie miałem a zamawiam mnóstwo rzeczy z sklepów internetowych na firmę.
  • Odpowiedz
@dettz: Yyyy... Sam dopisz na fakturze, że to plecak na laptopa + podpis i się księgowa odczepi. Dla ciebie istotne jest, żeby nazwa z faktury temu nie przeczyła (np. "plecak turystyczny", albo "torba COMBAT z uranu i pajęczej sieci" - ta jest na bułki), bo US będzie dociekał.
  • Odpowiedz
@dettz pogrzalo twoja ksiegowa, ty decydujesz czy cos jest KUP czy NKUP, jak nie chce rozliczyc to na odwrocie faktury napisz oswiadczenie, ze to plecak na laptopa/dokumenty I ze bedzie wykorzystywany w DG.
  • Odpowiedz
@dettz: Nic. Po prostu w przypadku kontroli i wątpliwości urzędnika musisz udowodnić że ten zakup był niezbędny do uzyskiwania dochodu. A przecież pracujesz na laptopie i chodzisz z nim do klientów prawda? ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@dettz: Masz przewrażliwioną księgową (jak kupujesz paliwo do auta to też nie może być tam wpisany towar "ON" tylko "ON - olej napędowy do samochodu i innych środków transportu"? ;)), ale w sumie to i dobrze wróży na przyszłość.
  • Odpowiedz