Wpis z mikrobloga

#mikrokoksy #silownia

co lepsze? stronglift 5x5 czy klasyczne FBW? Po 8 miesiącach klasycznego FBW przerzuciłem się na 5x5 i pierwszy trening musiałem "dotyrać" sobie na maszynach, bo - według kilogramów wskazywanych w aplikacji - było mocno za lekko. Właśnie wchodzę w cykl kreatynowy i zastanawiam się czy jest sens kontynuować #sl skoro ciężary, które sprawią mi kłopot wejdą za kilka tygodni.
  • 30
FbW, rotacja cwiczen


@CCTVm8: Rotacja ćwiczeń? Masz na myśli to, żeby co jakiś czas zmieniać rodzaj ćwiczeń na daną grupę mięśni? Robiłem to mniej więcej co 2 miesiące. Ale dopadła mnie stagnacja siły - mimo wszystko.

Dlatego własnie wskoczyłem na 5x5. Tylko nie wiem czy taki długi "deload" nie pogorszy mi wyników.
Wejdź na normalne ciężary i tyle


@Brofessor: to wtedy sl nie ma sensu.

stagnacja sily, spowodowana tym ze nie zwiekszasz odpowiednio ciezarow.


@CCTVm8: no nie zwiększam, bo doszedłem do maksimum na tę chwilę. Skoro nie mam progresu od jakichś 2 miechów przy niecało rocznym stażu to coś jest nie tak.
no jak ma Ci pogorszyć skoro co tydzień będziesz dokładał ciężaru?


@PrawyKuba: ja wiem, że wszycy chwalą sl - po prostu dziwnie mi po wczorajszym treningu, który wyglądał jak moje początki na siłowni. I będę dokładał ciężaru nie co tydzień, a co "cykl", czyli na partię "A" dwa razy w tygodniu. Niemniej startując z 50 proc. maksa przy 2,5 kg co trening, trochę poczekam na większe ciężary.

I tu jest moje
Jest nie tak, nie katujesz sie na treningu wystarczajaco. Wez kogos do asekuracji, #!$%@? ciezary i sproboj to przelemac. Nie zapominaj o odpowiednim paliwie


@CCTVm8: cumplu, nie kumasz mnie: "#!$%@? ciężarów" wyklucza sl, a ja o jego skuteczność pytam.
@kawa-i-papierosy: 5x5 niby takie proste a jednak nie.

Volume/Accumulation Blocks


Generally moderate to very high total loads of work.
Reduced levels of intensity (intensity relative to 1RM) as compared to other blocks.
Length may be as little as 2-3 weeks when bridging into other blocks or as long as 10+ weeks when hypertrophy adaptations are the main focus.
In general, volume should be increased as the weeks progress. You may use
@kawa-i-papierosy: Nie możesz progresować, ale chcesz dokładać 2,5kg w przysiadzie co trening (to że masz maksa 150 5x5 i będziesz dokładał 2,5kg co trening od 50kg to nie jest porgres) XD idź jakimś planem late novice/early intermediate gdzie będziesz dokładał 2,5kg na tydzień/dwa to będziesz miał progres.