Wpis z mikrobloga

Witam #neuropa
Powiedzcie dlaczego sądzicie, że prawacy są jacy są? Bo moim zdaniem prawak to kompletny nieudacznik, który nie potrafi absolutnie niczego, nic nie osiągnął, jest kompletnym zerem. Dlaczego tak sądzę? Bo jak ktoś jest dumny z bycia Polakiem, Węgrem albo Papuasem to znaczy, że nie ma absolutnie żadnych innych powodów do dumy.

#kiciochpyta #bekazprawakow #polityka
  • 38
  • Odpowiedz
Bo jak ktoś jest dumny z bycia Polakiem, Węgrem albo Papuasem


@Mechatronix: wydaje mi się, że upraszczasz. Jeżeli dla kogoś bycie Polakiem czy katolikiem jest największym wyczynem, to jest mi takiej osoby żal. Nie ma natomiast nic złego w byciu dumnym z bycia Polakiem, tym bardziej że uczciwie pracując w Polsce, płacąc podatki, segregując śmieci, itd. sam budujesz Polskę.
Oczywiście, jeżeli ktoś nic w życiu nie osiągnął to bycie Polakiem jest
  • Odpowiedz
Bo jak ktoś jest dumny z bycia Polakiem, Węgrem albo Papuasem to znaczy, że nie ma absolutnie żadnych innych powodów do dumy.


@Mechatronix: Pewien znany człowiek powiedział kiedyś:

Najmniej wartościowym natomiast rodzajem dumy jest duma narodowa. Kto bowiem nią się odznacza, ten zdradza brak cech indywidualnych, z których mógłby być dumny, bo w przeciwnym wypadku nie odwoływałby się do czegoś, co podziela z tyloma milionami ludzi. Kto ma wybitne zalety osobiste,
  • Odpowiedz
@babisuk to musiał być debilem ten ktoś znany. Aż szkoda polemizować z takimi bzdurami i głupotami. W szczególności przez tel bo długo wyjaśniać dlaczego można być dumnym z pochodzenia, z narodu a nawet częściowo rasy. Wszystko to kwestia zrozumienia czemu w ogóle człowiek się urodził itd.
  • Odpowiedz
to musiał być debilem ten ktoś znany


@Loloman: Arthur Schopenhauer.

Wszystko to kwestia zrozumienia czemu w ogóle człowiek się urodził itd.


Jednak będziesz musiał to rozwinąć kiedyś - przecież człowiek nie ma wpływu na świat przed swoimi narodzinami. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Mechatronix ale Ty piszesz o kims konkretnym czy o co Ty sie zalisz? Jak ktos ma dom psa zone i dzieci i jest dumny z bycia polakiem to co?
Wez przestan generalizowac bo w taki sam sposob mozna jechac i lewakow i centrowcow.
A jak bajt to 2/10
  • Odpowiedz
@Mechatronix: Dlaczego? Nie można być dumny z wiecej niz jednej rzeczy?

Więc jesli jestem dumny ze swoich dzieci, to już nie mogę być dumny ze swojej pracy i z tego co w niej osiagnełem? Idiotyczna logika.
  • Odpowiedz
@tyrald ale ludzie którzy zdecydowali się urodzić zrobili to z jakiegoś powodu. Bez tego byś się nawet nie urodził. Więc pytanie czemu? Czy nie można być dumnym że dzięki pewnym ludziom Twoi rodzice zdecydowali się na dziecko, dzięki czemu miałeś w ogóle szanse się urodzić itd?
  • Odpowiedz
Czy nie można być dumnym że dzięki pewnym ludziom Twoi rodzice zdecydowali się na dziecko, dzięki czemu miałeś w ogóle szanse się urodzić itd?


@Loloman: mogę się cieszyć, że, na przykład, mam kochającą rodzinę. Jeżeli rodzice wychowują dziecko tak, że niezależny obserwator stwierdza, że dziecko ma "pozytywny bilans" (robi dla świata więcej dobra niż zła) - to jest rzeczywiste osiągnięcie.
Natomiast nadal nie wiem, jak same narodziny mogą być powodem do
  • Odpowiedz
@tyrald nie, ale mogą winić rodziców. To oczywiste że skoro można być dumnym i cieszyć się to można i w drugą stronę, nie mieć żadnego szacunku, dumy i nienawidzić wszystkich za to że się urodziło. Oczywiście tylko za to, bo potem że samemu #!$%@?ło się sobie życie nie powinno się mieć pretensji do innych.
  • Odpowiedz
dumnym i cieszyć się


@Loloman: duma nie jest tym samym co radość.
Rozumiem, że ktoś może tak czuć, ale nie widzę podstawy do dumy, jeżeli nie jest to coś, na co mam/miałem bezpośredni wpływ. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@tyrald co ty nie powiesz. Chyba nie bez powodu używał magicznej literki "i". Po co miałbym wymieniac 2 razy to samo? Wyraźnie napisałem że można być dumnym I np. miłym co wcale nie oznacza że te słowa mają to samo znaczenie przecież.
Nie mam czasu póki co pisać dalej, a pisanie na komórce dłuższych komentarzy jest trochę czasochłonne i męczące a nie da się tego tematu wyjaśniać bez dłuższego pisania, więc póki
  • Odpowiedz