Wpis z mikrobloga

Cześć ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Znowu przychodzę z #subaru. Tym razem to model z największym motoryzacyjnym jajem, czyli #wrx #sti .

Auto geniusz jeśli chodzi o czystą mechanikę i frajdę z jazdy. Jak zobaczycie sobie na kanał YT, STI to nie jest najmocniejsze autem jakim jeździłem, jednak darzę to auto niesamowitym szacunkiem:

- zakręty przechodzi z niewyobrażalną prędkością i trakcją;
- napęd jest wręcz doskonały, ma gdzieś to, co znajduje się pod kołami.
- trzeba go bardzo dobrze poznać aby wyciągnąć skrawek jego możliwości ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Świetny samochód. Jeszcze do niego wrócimy, pewnie za rok, gdy wyjdzie wersja poliftowa.

#samochody

#motoryzacja #jdm #carboners #subaru
RWDPB - Cześć ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Znowu przychodzę z #Subaru. Tym razem to model z najwięk...
  • 16
@hrumque: Na razie nie mam w planie zakupu auta, ale powoli zaczynam zastanawiać się nad Imprezą. Najwyżej GD i motor 2.0
Te 2.5 nie cieszą się najlepszą opinią
Te 2.5 nie cieszą się najlepszą opinią


@RWDPB: bo nim się ich nie "ogarnie" to są tzw. "z czekoladki zrobione". Ale wystarczy zrobić raz a dobrze remont (wał kuty, korby kute, inne szpilki, inne uszczelki, itp jak do wyczynu, a nie jak z ASO wychodzi - cywilne auto na cywilnych papierowych uszczelkach a z wyczynowymi osiągami), i spokój na lata.
@RWDPB: bo w PL niewiele warsztatów robi to i robi to dobrze, tzn na regularny problem "bąbelki w zbiorniczku płynu chłodniczego" (czyli słynny mityczny problem - uszczelka pod głowicą "UPG") rozwiązują wymieniając uszczelki na kolejne takie same, jak z fabryki/aso wyszły, a to problemu nie rozwiązuje, że są one przeciążane.


Po prostu to jest auto wyczynowe, a próby traktowania go "jak zwykłe auto dla kobiety - odpal, jedź, zatankuj, zgaś" prędzej
A patrzyłeś może na nasze 0-100?


@RWDPB: a w których to minutach testu jest? Przeglądałem jednym okiem i uchem i chyba przegapiłem?
Ja mam trochę nieseryjny wydech ( ͡ ͜ʖ ͡), i nie słyszę żadnych stuków https://www.youtube.com/watch?v=yko1bNy8uvc ;) (a zwłaszcza jakby użyć procedury startowej i flatshifta...)

A tak serio to te modele miewają z 4-tłoczkowym hamulcem taki objaw, że jak brakuje takich głupich małych blaszek, to