Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirko help, pilneeee. Nie przypominam sobie żebym jak był mały chorowal na ospe wietrzna, rozyczke odre, itp. Moja mama też sobie nie przypomina. Ogólnie siostra i jej dziecko teraz na chwilę sa w naszym domu i moja siostrzenica ma rozyczke. Czy ja mogę się tym zarazić? A może się zaszczepic?

Proszę o pomoc bo moja wiedza medyczna jest mała.

#medycyna #choroby #pomocy #dzieci

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Asterling
  • 9
@AnonimoweMirkoWyznania: Są 4 opcje
- nigdy nie chorowałeś i nie byłeś szczepiony - wtedy możesz się zakazić,
- chorowałeś, ale nikt nie pamięta
- chorowałeś, ale była to na tyle lekka infekcja, że nikt jej nawet nie zauważył
- jesteś zaszczepiony

W 3 ostatnich przypadkach praktycznie nie ma szans, żeby zachorować jeszcze raz. Jeżeli jednak nie chorowałeś na ospę wietrzną i szczepiony nie byłeś to warto rozważyć szczepienie, podobnie jak na
@szokolada: zgadza się, choć nie tyle chodzi o Ospę wówczas, co o...

W 3 ostatnich przypadkach praktycznie nie ma szans, żeby zachorować jeszcze raz.

@hobbajt: ale może wyskoczyć Półpasiec, bo to ten sam wirus i wtedy dupa blada...
@AnonimoweMirkoWyznania: I dodatkowo bardzo trzeba uważać na świnkę - dzieci przechodzą bezproblemowo, u dorosłych z kolei są groźne powikłania, jak np. zapalenie jąder, które prowadzi do niepłodności. A odpowiadając na pytanie: jeżeli nie chorowałeś, tak, możesz się zarazić. Polecam szczepionkę, jeżeli bardzo tego nie chcesz.