Wpis z mikrobloga

Hej Jaglane Świry!
Szukałem w internecie czym różni się wyliczanie dziennego zapotrzebowania dla różowego od wyliczania zapotrzebowania dla niebieskiego. Trafiłem na kalkulator fabryki siły i po wpisaniu podstawowych danych dostałem wynik, który moim zdaniem jest totalnie z dupy. Trenerem personalnym nie jestem ale trochę interesuje się tematyką diety i takie wyliczanie moim zdaniem to wprowadzanie ludzi w błąd.
Kobieta lat 24, waga 55 kg, wzrost 170 cm i cel redukcja przy treningu siłowym a ma wpierdzielać 2052 kcal i 283g węglowodanów i tylko 77g białka. Totalna porażka! Zachowując takie proporcje śmiało mógłbym zacząć budowanie masy mięśniowej... Więc dla zaczynających przygodę z siłownią i dietą radzę omijać z daleka ten kalkulator!
#dieta #silownia #redukcja
krystekk2 - Hej Jaglane Świry! 
Szukałem w internecie czym różni się wyliczanie dzie...

źródło: comment_K0yqEJPYqVFIw734PG7ygazhJNRpbQQG.jpg

Pobierz
  • 18
@krystekk2: Jeśli wybrałeś dużą aktywność to co się dziwisz? Widełki ustawione automatycznie więc też wielkie zdziwienie, że strona podaje takie, a nie inne dane.

2-2,3g białka, 1-1,5g tłuszczy reszta węgle i będzie ok.

Jeśli 'duża' aktywność to 3-4 ostre trening, dużo chodzenia (5-10km dziennie), stres w pracy, obowiązki domowe to nic dziwnego że jest 2kkcal.

3 treningi typowo siłownia i praca siedząca to nie jest duża aktywność.
@Lunar-Industries: jak przy x1.5 wychodzi mniej kalorii niż tam jest nawet podane :D widocznie ktoś się machnął programując to. Dlatego lepiej zawsze samemu rozpisać sobie formułę zamiast używać formularzy.
@shdw: Tak jak mówię. To co ja podałem i @krystekk2 jest przeliczone na 1.5 i według WHO takie obliczenia przypadają na niską aktywność fizyczną.

PPM = (10*Waga)+(6,25*Wzrost)-(5*Wiek))-161 (dla kobiet)
CPM = PPM*rodzaj aktywności (tutaj jako 1.5)

Ile w takim razie powinien wynosić ten przelicznik przy redukcji? Jest jakiś wzór ze wskazaniem płci, wieku, wzrostu, wagi itd?
@1mnew: Chodziło mi o proporcje makroskładników.

@Brofessor: @Lunar-Industries: 3 treningi siłowe o bardzo wysokiej intensywności (superserie i tabata na koniec) + 2 razy interwały po 20 minut. Czemu uważam, że za dużo? Prowadziłem swojego różowego w tamtym roku i zaczynaliśmy od 1900 kcal potem już tylko w dół przy stagnacji.
Sam teraz jestem na redukcji i zaczynając przy wadze 70 kg waga dopiero ruszyła przy 2150 kcal (200 g
@Brofessor: Zastanawiam się tylko, czy nie jest to specjalny zabieg. Grażynka wpisze swoje dane, wyskoczy jej taki wynik, zacznie się do tego stosować i nic. Wtedy idzie do nich na stronę i wykupuje dietę razem z treningiem i efekty widać gołym okiem - jaki morał z tego? Grażynka coś źle robiła a mądre chłopaki z internetu jej pomogły :)
#januszebiznesu
@shdw: @krystekk2: Według każdej metody (Harris-Benedict, MD Mifflin, Katch-McArdle itd) wyjdzie inaczej.
Mi przy metodzie zaproponowanej przez WHO wychodzi mi prawie 5k kalorii dziennie przy średnio dużej aktywności ( ͡° ͜ʖ ͡°)