Wpis z mikrobloga

@Vamteusz: Ale, skoro już śmieszkujemy z rzeczywistości przytoczę dzisiejszą rozmowę z kumplem. Otóż dwa lata temu zapisał się on na operację zaćmy. Termin był parę dni temu, wziął więc pidżamkę, paputki, szczoteczkę i pomaszerował do szpitala. Tam mu wytłumaczyli, że on ma nie umówioną operację, tylko konsultację z ordynatorem. A na konsultacji ordynator stwierdził, że to nie zaćma, tylko jaskra, a tej się nie operuje ( ͡° ͜ʖ ͡
@Vamteusz ja to mam z roboty ale nie wiem czy oni tylko negocjuja stawki dla umowy grupowej czy cos tam doplacaja z socjalnego. Ogolnie za te 50 czy 60 zl mam najwyzszy pakiet z darmowymi badaniami w cenie. Wszystkie badania krwi przeswietlenia testy na alergie itd w pakiecie od reki. Punkty medyczne w wiekszosci duzych miast w polsce. Dla ponedynczych osob tez pewnie jest cos takiego tylko moze drozej. Zero kolejek. Umawiasz
@Vamteusz: tak to już jest, ale wiesz co jest też sporym problemem? Głupota POZ i bezmyślność ludzi. Na wiele badań może skierować rodzinny. Powiedzmy gastro/kolono - dostajesz skierowanie do specjalisty i na badanie i umawiasz termin od razu na jedno i na drugie, przez co czekasz X miesięcy, ale przychodzisz do lekarza już z wykonanym badaniem [pomijam odsetek specjalistów, którzy mają to w dupie i chcą żeby badanie było wykonane w
@Vamteusz: to powiem Ci, że to i tak nie jest jakoś bardzo długo. Przykre, ale prawdziwe. Poza tym orientuj się z wynikiem czy nie ma tam czegoś nieciekawego i w razie czego uderzaj do lekarza między pacjentami pytać, czy z takim wynikiem możesz czekać na termin, czy jednak trzeba Cię przyjąć szybciej. No chyba, że lekarz jakiś nieprzystępny, albo buc ( ͡º ͜ʖ͡º)