Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mam 20 lat. Ostatnio moje życie stanęło na głowie. Krótka wersja historii jest taka. Dowiedziałem się że mam innego ojca niż ten który mnie wychowywał. W sumie jakieś domysły miałem od dłuższego czasu. No i "tatuś" biologiczny zaproponował że da mi 100tyś i zamykamy sprawę. Jest bogaty, jego córką która z nim mieszka jeździ autem za ponad 100tyś i oczywiście nie pracuje. Ja chciałem testów DNA i sprawy w sądzie mimo że była by to spora imba i całe miasto by huczało. On stwierdził że jeżeli tak to zgadza się na testy, ale wydziedzicza mnie i nic mi nie da. Tłumaczy się tym że co ludzie powiedzą i źle by się z tym czuł. No i rozwód też by miał zagwarantowany. I teraz nie wiem do końca co robić? Moja matka olewa w sumie temat, nie rozmawia ze mną. Wydaję mi się wręcz że jest po stronie moje biologicznego ojca. Nie rozumiem też dlaczego siedzi z nią tata który mnie wychował.

I mam duży dylemat, robić inbę i pokazać im wszystkim, czy dać sobie spokój i zgarnąć tą stówę. No niby na star to było by coś, ale w sumie za to nawet mieszkania nie kupię.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Zkropkao_Na

Co robić?

  • Brać kasę? 80.5% (948)
  • Inba? 19.5% (230)

Oddanych głosów: 1178

  • 53
@AnonimoweMirkoWyznania: bierz kasę XD za nic kasę dostać, a ten się jeszcze zastanawia
sam w sumie chciałbym taką sytuajcę XD

idź, spróbuj wynegocjować co możesz, podlicz go dobrze i urwij kontakt. Powiedz, że rozumiesz, że on chce zakryć temat (nawet jak nie rozumiesz, czy masz jakieś animozje) i mu to umożliwisz, ale chcesz X pln. Wróć jak będziesz potrzebował kasy. I tyle.
Z ojcem, który cię wychował też się rozlicz i
OP: @PuchatyKuba sprawdziłem i pisze się tys. Mea coulpa.

@devilmannek nie mogę na to liczyć. Ta kobieta przez 20lat nie umiała rozmawiać. Próby były, powiedziała między innymi że tajemnice zachowa do grobu.

@JestemZSosnowca przespanie się z siostrą też odpada. Zam od małego. Bo kontakt z ich rodziną mieliśmy.

@manny_lanny wiem na ile wycenił, bo to jego druga propozycja poprzednia była jeszcze bardziej śmieszna. Jak to stwierdził no on mi może pomóc
OP: @czarna_olewka ta sprawa to nie jest tak że coś podejrzewam od wczoraj. Ja po prostu pamiętam jak miałem z 5 lat, że razem z matką i "tatusiem" jeździłem do stolicy na przykład. Do tego różnego rodzaju inby. Bo generalnie żona "tatusia" i moja matka to siostry cioteczne. Moja rodzina z rodziną "tatusia" miała dobry kontakt przed moim urodzinami i do jakiegoś 8 roku mojego życia dalej tak było. Potem kontakt
@AnonimoweMirkoWyznania: Pozostaje jeszcze kwestia ojca który cie wychowywał, to oczywiście zależy od relacji jakie z nim miałeś ale jeżeli był dla ciebie spoko i rzeczywiście traktował ciebie jak swojego syna to pomyśl jak to na niego wpłynie, domyślam się że z matką nie masz najlepszych relacji. Ja bym wziął hajs i nie niszczył życia innym przez głupotę tej dwójki (twojej matki i biologicznego ojca)
Weź kasę i zdobądź papier, że jest Twoim biologicznym ojcem.

Ja bym nie brał kasy, ale zdobył potwierdzenie ojcostwa.

Nie uważasz, że Twoja matka mogła wziąć kasę za to wcześniej? (pytam z ciekawości, niczego nie sugeruję)
@AnonimoweMirkoWyznania: a nie możesz tego po prostu olać? Masz 20 lat. Zacznij swoje życie. Zostaw przeszłość za sobą i nie wikłaj się w jakieś durne akcje. Ciężko jest się dowiedzieć o tym, że jednak ma się innego ojca. Ale masz teraz 2 drogi - będziesz się babrał w tej historii już zawsze i będzie czymś, co cię będzie dobijać, albo po prostu przyjmiesz do wiadomości taki fakt, uspokoisz emocje i zajmiesz
OP: @Flypho byłem u prawnika, zawsze może mnie wydziedziczyć bo to jego majątek.

@yuio oczywiście że brała od niego kasę. Nie były to jakieś zawrotne sumy ale na pewno coś dostawała. Zresztą ona spędza z nim czas do tej pory. Miałem dostęp do jej bilingów. Nagrywałem też przez jakiś czas jej rozmowy.

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: Asterling
@AnonimoweMirkoWyznania:

Wydziedziczenie jest uregulowane w art. 1008 Kodeksu cywilnego (K.c.). Zgodnie z tym przepisem spadkodawca może w testamencie pozbawić zstępnych, małżonka i rodziców zachowku, jeżeli uprawnieni:

wbrew woli spadkodawcy postępują uporczywie w sposób sprzeczny z zasadami współżycia społecznego;

dopuścili się względem spadkodawcy albo jednej z najbliższych mu osób umyślnego przestępstwa przeciwko życiu, zdrowiu lub wolności albo rażącej obrazy czci;

uporczywie nie dopełniają względem spadkodawcy obowiązków rodzinnych.

Który spełniasz?
Bait, ale.. jeżeli przez 20 lat się nie odzywał to równie dobrze mógł nie wiedzieć że ma dziecko z jakąś karyna. Według mnie winna w tej całej sytuacji jest twoja matka, skoro przez tyle lat ukrywala ten fakt, a mimo to brała pieniądze od niego. Równie dobrze ojciec może cię na starość o alimenty pozwać. To że nigdy się nie odezwał do ciebie też jest dziwne.