Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Cześć Mirki,
czy Waszym zdaniem przy zarobkach 3k na rękę, branie auta na kredyt gdzie rata to 930 zł przez 4 lata to dobry pomysł?
Na mieszkanie wydaję ok 1k, więc zostaje mi 1k na życie.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Shyvana
  • 159
  • Odpowiedz
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania dobry pomysł, przez 4 lata na pewno dostaniesz podwyżkę jakąs więc na życie lub inne wydatki zostanie Ci więcej ( ͡° ͜ʖ ͡°) tylko nie kupuj auta na które lecą różowe bo tamtego tysiaczka nie masz ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@xjot: to samo. jak dobrze zarabiasz, np te 5000zł miesięcznie to fakt, możesz sobie pozwolić spłacać 1000zł miesiecznie, ale jesteś #!$%@? na conajmniej 20 lat. różne sytuacje się mogą zdarzyć, a kredy spłacić trzeba bo będziesz mieszkał pod mostem.
  • Odpowiedz
@Shatter: akurat to nie zawsze jest prawda. Mój samochód teraz jest warty ok 15-20% więcej niż za niego zapłaciłem. Miałem 15% rabat
  • Odpowiedz
@Tibiasz:

Jak można brać samochód na kredyt!? Po co ludzie kupują samochody na które ich nie stać?


Mam razem z różowym ~40k na koncie oszczędnościowym,do tego po 1-2k na zwykłym, każdego miesiąca jesteśmy w stanie odłożyć między 2-4k. Jakbym brał nowe auto to tylko na kredyt. Hajs na oszczędnościowym zostaje w razie problemów, z tego co odkładamy płacimy spokojną ratę a i tak jeszcze zostaje coś do przelania na oszczędnościowe.
  • Odpowiedz
@Singularity00 Zależy co dla kogo jest niewielkim wyrzeczeniem. Zostaje mu tysiąc zł na miesiąc, jedzenie, paliwo, i zostają grosze, które pewnie pójda też na wydatki związane z autem. No ale zależy co kto lubi faktycznie. Ja nie wyobrażam sobie życia przez 4 lata bez podróży, kina, teatru, wyjść do knajpy czy restauracji. Za to dla kogoś innego auto może być pełnią szczęścia nie mi to oceniać. Ale trudno jednak mi to
  • Odpowiedz
@Trique: tlumacz to takim osobom a i tak powiedza ze cie nie stac i ze #!$%@?, co z tego ze mozesz sobie nadplacic raty na 2 lata do przodu i dalej co miesiac nadwyzke z dochodow odkladac na koncie ;)

a jak przyjdzie co do czego to kazdy sie porownuje do zachodu.. ze oni majo lepiej, kapia sie w miodzie i majo nowe auta ( ͡° ͜ʖ ͡
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Luźne szacunki: niech Ci dojdzie OC+AC 3k, opony zimowe za rok za 1500zł, przegląd/filtry/oleje i jakaś 1 drobna usterka 1000zł.. 5500zł/12msc = 458zł. Z Twojego 1k na życie robi się 500zł. A gdzie niespodziewane wydatki? nie rób tego.
Sam płacę trochę mniej niż 1k raty leasingowej - bez działalności i wliczania w koszty bym nie brał leasingi/kredytu - zarabiam więcej, a i tak odczuwam i żałuje że nie mogę
  • Odpowiedz