Wpis z mikrobloga

ALLEGRO POLECONY INPOST

a sama usługa zmienia się w następującym zakresie:


zmianie ulega nazwa usługi na: ALLEGRO MINIPACZKA INPOST;

zwiększone zostają maksymalne dopuszczalne wymiary przesyłki – z 650 mm do 700 mm (suma trzech boków: wysokość, szerokość, długość);

zwiększeniu ulega maksymalna dopuszczalna waga przesyłki – z 1000 g do 2000 g;

do ceny podstawowej wliczony zostaje koszt ubezpieczenia przesyłki do kwoty 1000 zł;

do ceny podstawowej wliczony zostaje koszt koperty foliowej (foliopaku) stanowiącej zewnętrzne opakowanie Przesyłki i udostępnianej nadawcy na zasadach opisanych w nowym regulaminie;

pojawia się możliwość nadania przesyłki w Paczkomacie;

zmianie ulega cena podstawowa usługi – z 3,20 zł netto na 5,85 złnetto.


#inpost #allegro #poczta
  • 18
@noelus: To może też o to chodzi. U mnie kilkadziesiąt przesyłek dziennie przez PP (Envelo, żadnych problemów) i kilkanaście inpostów (żadne "lokalne" punkty nie działają, muszę nadawać w POP ~3km i 30 min stracone). Reklamacje to droga przez mękę, etykiety ulegające przeterminowaniu (sic!), magazyn wyglądający jak bunkier, i jeszcze milion innych spraw. Po podwyżce rezygnuję z ich usług (chyba, że to nadawanie przez paczkomaty będzie dobrze zrobione), zostawię tylko paczkomaty.
@Krasiu: U mnie w mieście z kolei z Inpostem problemów nie ma, logistycznie też jest OK. Właściwie uważam to za super alternatywę dla PP. Z kolei PP co prawda dobrze działa, ale paczki już nie działają jak trzeba. Oddali doręczenia paczek zewnętrznym kurierom i już 2 razy w ciągu miesiąca miałem avizo, żeby iść na pocztę chociaż firma działa 8-18 codziennie.
@Krasiu: Ja z inpostu jako inpostu zrezygnowałem już dawno temu, ale bardziej z powodu, że nie chciałem chodzic po bankach, fotografach i innych dziwnych lokalach, zeby tam zostawiac polecone - to jest glupie. Paczkomaty uwielbiam, korzystam w sumie od samego początku i udostępniam kupującym głównie ten sposób wysyłki. I jeżeli faktycznie będzie można tą paczkę allegro zostawiać w paczkomacie, to idealnie.
Na poczcie wysyłam głównie envelo, ale oni zawsze mają z
@Krasiu: Miałem swego czasu mały handelek na Allegro w obrębie jednej rzeczy ( ͡° ͜ʖ ͡°)- i dużo zależało od kosztów wysyłki - nigdy nie oferowałem gównianych listów niepoleconych jak januszebiznesu, które zresztą nie są do tego przeznaczone.
Zawsze polecone i od 2014 cena za te listy skoczyła o ponad 2 zł, a jednak ludzie filtrują po cenie...

Co do paczek to
@Krasiu: I dalej tańszy od poczty jest ( ͡° ͜ʖ ͡°)- i w moim przypadku działa OK, ale wiem, że sporo ludzi ma problem z ich usługą - dlatego pisałem, że jak się poprawią to będzie konkurencja w tym przedziale.