Wpis z mikrobloga

Jaki polecacie framework Model-View-Everything do PHP? Zaczynam pisać grę rpg via www (proste statyczne widoki, dużo kodu z tyłu) i zastanawiam się czy porywać się na czysty PHP, czy może jakiś framework znacie fajny, który by się tu nadał. Zależy mi na maksymalnej prostocie i nieskomplikowaniu samego frameworka i cyklu życia aplikacji.

Alternatywnei pomyślałem, by skrypty do różnych działań w grze napisać pure PHP i wystawić resta do jakiegoś frameworka jsowego i zrobić full wypas dynamiczne widoczki, sraty dupaty, ale to mi się nie kompiluje z wizerunkiem erpegów via www :D Pomuszcie.

#webdev #programowanie #frontend #php

No i co wybrać

  • Czysty PHP + HTMLowe widoki 2.4% (1)
  • Czysty PHP + Framework JS 7.3% (3)
  • Framework PHP + HTML 7.3% (3)
  • Framework PHP + Framework JS 82.9% (34)

Oddanych głosów: 41

  • 25
@fataler: Nie będę się licytował ile kodzę w PHP i jakie cuda robiłem. Faktem jest to, że jestem wrogiem frameworków i jeśli już jakiś polecam, to mam ku temu powód. Tak samo jestem wrogiem szablonów i jeśli mam robić coś w Smarty, to wolę nie robić na szablonach w ogóle (coś jak Ty piszesz, że po co framework, skoro można w czystym PHP). Po niedawnym odkryciu Angulara uważam za niemal idealne
@zolwixx ja tam wrogiem nie jestem, ja uważam że lepiej to zrobię sam w czystym PHP i własnych wypracowanych modelach. Ale tacy ludzie jak my są na wyginięciu ( ͡° ͜ʖ ͡°). Teraz to swiezakowi każą od razu zaczynać od dockerow, symfony oraz orm a młody tylko prosty CMS chciał zrobić ;) Dlatego jak widzę że jest szansa kogos utwierdzić w myśli że czysty PHP nie jest zły
@zolwixx: w Angularze robiłem już sporo rzeczy, również w komercyjnym projekcie, to samo z Rest API więc spoko :D Pracę inżynierską napisałem na stacku Angular, PHP (czysty), MySQL :D
@fataler: w zasadzie to już zdecydowałem na Slim + Angular, ale na pewno zainteresuję się tym Smarty, z ciekawości :)
własnych wypracowanych modelach


@fataler: niedawno kumpel mówił, że mój "framework" był całkiem udaną konstrukcją i umożliwiał np. przekazywanie całego kontrolera kolejnemu kontrolerowi bez konieczności robienia przekierowania i kolejnego przekazywania danych. Dlaczego zacząłem stosować gotowce?
1. Bo inni używają i łatwiej jest jak wszyscy znają dane rozwiązanie. A znali by i moje, gdyby...
2. Dokumentacja. Te projekty w dużej mierze mają genialną dokumentację (np. taki Code Igniter). Ja niestety mam z tym
@Arveit: Ja osobiście polecam CakePHP. Bardzo przyjemny, ze świetną dokumentacją i szerokimi możliwościami. Sam zrobiłem na nim RESTful API, do tego zabezpieczone JWT i działa bez problemu. Pełen pakiet jak dla mnie :)