Wpis z mikrobloga

Jaki polecacie framework Model-View-Everything do PHP? Zaczynam pisać grę rpg via www (proste statyczne widoki, dużo kodu z tyłu) i zastanawiam się czy porywać się na czysty PHP, czy może jakiś framework znacie fajny, który by się tu nadał. Zależy mi na maksymalnej prostocie i nieskomplikowaniu samego frameworka i cyklu życia aplikacji.

Alternatywnei pomyślałem, by skrypty do różnych działań w grze napisać pure PHP i wystawić resta do jakiegoś frameworka jsowego i zrobić full wypas dynamiczne widoczki, sraty dupaty, ale to mi się nie kompiluje z wizerunkiem erpegów via www :D Pomuszcie.

#webdev #programowanie #frontend #php

No i co wybrać

  • Czysty PHP + HTMLowe widoki 2.4% (1)
  • Czysty PHP + Framework JS 7.3% (3)
  • Framework PHP + HTML 7.3% (3)
  • Framework PHP + Framework JS 82.9% (34)

Oddanych głosów: 41

  • 25
  • Odpowiedz
@Arveit: jeśli to jakaś gra i będzie dużo odpytań ajaxowych, a nie potrzebujesz miliarda modułów z Symfony czy innych kobył, to może microframework Slim do zrobienia API? a na frontendzie to już od Ciebie zależy. Ja polubiłem Angulara i dla mnie combo Slim (+ Meedo) + Angular wystarcza do prostych potrzeb.
  • Odpowiedz
@Jurigag: ale chyba ciężko o gównohosting z phalconem ( ͡° ͜ʖ ͡°) robię przymiarkę do niego, bo potrzebuję jakąś alternatywę dla Slim, a Symfony 2 (którego jeszcze nie umiem). Code Igniter będzie musiał odejść, ew współistnieć ze Slimem.
  • Odpowiedz
@zolwixx: ajaxa dużo nie będzie, chcę zrobić grę w starym stylu, a tam próżno szukać asynchronicznych elementów UI :D Może do jakiegoś czatu pewnie wykorzystam, a tak to raczej statyczne (ale dynamicznie wygenerowane) widoki z odnośnikami, które strzelają do jakichś skryptów, które zwracają i odświeżają stronę :D
@Jurigag: no właśnie jak kolega wyżej pisze, stawiam to na gównohostingu za kilkanaście złotych miesięcznie. Gdyby mnie było stać na coś więcej, to
  • Odpowiedz
@Arveit: a czemu tych widoków nie chcesz odświeżać ajaxowo? robisz serwis w angularze, on wysyła do Slima zapytanie, Slim zwraca gotowe elementy/teksty/adresy jotpegów, przypisujesz to elementów w Angularze, one-page jak się patrzy.

@Jurigag: gdyby nie ten hosting właśnie, to pewnie zacząłbym całkiem poważnie działać z Phalconem, a tak to mam taki "boilerplate" w CI, żeby móc klientowi szybko wrzucić i nie myśleć za dużo o tym gdzie to uruchamiam. Mówisz,
  • Odpowiedz
@Jurigag: w takim razie zainteresuję się tym Phalconem na razie jako ciekawostką, wydaje mi się że sporo przerasta moje wymagania :)
@zolwixx: ok, w takim razie będzie Slim + Angular. Dzięki.
  • Odpowiedz
@Jurigag: fakt, albo szybki phalcon, albo SF2 z 20 warstwami cache;u, który nieumiejętnie skonfigurowany będzie mielił dłużej niż młyn zboże. Tyle, że użytkowników Phalcona jest mało :(

@Arveit: jeszcze taka ciekawostka: nie wiem jak w nowym PHP (sprawdzałem to na 5.2 i 5.3) i jak to w Slimie wygląda (ma własny obiekt Request, który być może rozwiązuje problem), ale był swego czasu problem z odbieraniem w PHP tablicy obiektów. Sprowadzało
  • Odpowiedz
@Jurigag: EDIT: chyba, że mówisz o firmach, które mają wirtualki, no to tak.

a co do powyższego, nie wiem co to body data (domyślam się, że chodzi Ci o przyjęcie wprost z php://input) , ale problem polega na tym, że wysyłasz POSTem pewną strukturę i PHP $_POST jest pusty. Jeśli to płaska tablica to jest ok. jeśli to jest tablica z obiektami, to efekt jak opisałem.
  • Odpowiedz
@zolwixx jak ponad 8 lat kodze w czystym PHP robiąc cuda na kiju nigdy nie musiałem POSTa przez file get contents czytać ;) Jak tak jest to wiedz że coś się dzieje. Fakt, raczej nie wysyłam na serwer obiektów z JS ale serializacja powinna to załatwić?
  • Odpowiedz