Wpis z mikrobloga

nsfw

Zawiera treści NSFW

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@Hoverion: Bardzo dobry bo robiony z nowego ziarna. Ten na zdjęciu jest z przyprawami i w smaku dosyć hardkorowy. Najlepsza jest wersja tylko z solą. Ciężko tą markę znaleźć w sklepach (przynajmniej na Śląsku).
  • Odpowiedz
@Bool1410: Ja właśnie lubię z przyprawami, ale ten lekko solony też jest smaczny...Dobre mają ziarno, bo tureckie. Dobry jeszcze jest Son Sanchez (tylko, że dużo soli) ale te ziarna z Izraela. Jadłem jeszcze jakiś czas temu, bardzo smaczny, lekko solony słonecznik tureckiej firmy tadim. Fakt, Mirasola nie wszędzie da się dostać...Brakuje mi też na rynku (tak jak w sklepach tureckich, gdzie jest mega wybór rożnych tego typu ziaren) prażonej dyni...to też
  • Odpowiedz
Dynię (nasiona) można samemu zrobić bo wystarczy ją wyprażyć w piekarniku i jest okej. Mi dużo dyni idzie na zupy i przetwory to pestek mam sporo (prawie wszyscy je wywalają). Co do słonecznika Mirasol to w moim mieście są tylko dwa sklepy gdzie można go dostać. Muszę błagać kolegę żeby mi kupił bo mam totalnie nie po drodze w tamte rejony. Czasami mam załamanie to kupuję biedronkowy (w sumie dosyć okej) węgierski.
  • Odpowiedz
@Bool1410: Też tego dużo zjadam:) Masz rację można samemu zrobić tylko, że lubię lekko solone (może za dużo tej soli?), no i też są rożne nasiona tej dyni itd...u mnie mirasol pojawił się na szczęście niedaleko w sklepie:) Dobre też są mieszanki, które można zrobić np. łuskany słonecznik i dynia do tego nasiona lnu i sezamu...wszystko prażone i smaczne:)
  • Odpowiedz