Wpis z mikrobloga

Mirasy odwieczne pytanie o olej. Jestem po wymianie całego silnika N42B20. Mechanik mi zalał Castrol Edge 5W30. Przejechałem na nim 500km i jest bez zastrzeżeń. Brak ubytków i praca silnika super równa, vanosy nie hałasują.

Na forach E46 nie bardzo polecają Castrola z racji tego, że nie jest to w pełni syntetyczny olej. Doszukałem się, że SPECOL Gold 5W40 jest w dobrej cenie i parametry ma bardzo dobre.

No i teraz pytanie. Czy pojeździć na tym Castrolu jeszcze z 4-5kkm i wymienić na Specola Golda, czy od razu jechać i to wymienić. Może jeszcze jakieś inne rada? Będę wdzięczny.

#bmw #e46 #mechanikasamochodowa #olej
  • 25
@ProudToBePolish jeżeli wymieniać od razu to z wszystkimi filtrami, ja bym przejechal tak jak trzeba 15k km i potem zmienił na nowy olej + filtry, bo wiesz nawet jeśli jest trochę gorszy ten co masz to nic z autem się nie stanie, ja teraz wymieniam wszystkimi jak trzeba co po 15k, ale jak sobie pomyślę że przy pierwszej wymianie oleju w aucie zorientowałem się ze filtr paliwa był oryginalny od nowości to
@ProudToBePolish na forach to tylko motule polecaja. Jezdze na castrolu, w poprzenim aucie mialem mobila a w drugim mam shell. Nic sie nie dzieje, aleju w żadnym nie ubyło a jak byl wymieniany to byl czysty. Moim zdaniem jak tak zalal to przy nastepnej wymianie mozesz zmienic na lepszy jesli bedzie konieczność.
@adrian43: Właśnie to mnie rozwala że jak ktoś narzeka na firmę oleju. Już rozumiem jak ktoś zaleje to remontowanego silnika 15w40 ale to czy castrol/shell/motul/valvoline aż tak dużego znaczenia nie ma. Niedawno na grupie na fb zjechali typa co zalał do remontowanego silnika 10w/40 (taki jaki zaleca producent) lotusa bodajże. Ktoś tam wrzucił zdjęcie seicento co przekulał 300k na lotusie i nic mu nie było :D
@ProudToBePolish: Janusze na grupach BMW na FB #!$%@?ą głupoty, wyjdź stamtąd najszybciej jak to możliwe bo to rak ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Castrol to dobry olej, do codziennego użytku jest jak najbardziej ok. Jak robisz przebiegi rzędu 20 kkm rocznie to tak naprawdę nie ma znaczenia co zalejesz :)