Wpis z mikrobloga

@Pitzonik: XD "dziękuje Pan Elektroda", bo chce Ci w zasadzie pomóc, jak uda Ci się ogarnąć sterowanie to mnie zawołaj, tylko myślę że do 2137r. wykop przestanie istnieć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Atariauke w zasadzie to nie wiem jak to podłączyć, ale twój komentarz w ogóle nie pomógł, więc nie wiem gdzie tu pomoc. Podejrzewam że potrzebuję jakiegoś złącza i dokumentacji.
@que_e
@czeczen_x3
Te luty mają jakoś 1 mm długości, potrzebowałbym gorącego powietrza? albo precyzyjnej lutownicy, a jedyna której używałem i mogę pożyczyć, ma grot grubości 2 takich złącz, więc chyba to mało wykonalne
A w ogóle wiecie jak się nazywa to złącze? Ma jakąś popularną nazwę typu USB, czy VGA? W sensie będę googlował, ale jak znacie nazwę to byłoby super gdybyście się podzielili ()
@que_e Widziałem profesjonalistę przy pracy, miał taką zajebistą lutownicę, super cienka, rozgrzewała się w mniej niż minutę, ale kosztowała co najmniej 2 koła. Potem przyszedł z gazową, bo tamta była za ciężka do noszenia :P. Gazowa lutownica bardzo śmieszna, wyglądała jak zapalarka do gazu w kuchence.
Mówię to po to, żeby powiedzieć że nie mam ani jednej z tych rzeczy :f. Nawet zwykłej transformatorowej
@Pitzonik hotem bym tego nie traktował, z racji na na tworzywo z jakiej jest wykonana tasiemka. Moim zdaniem najlepiej było by użyć własnie fluxa tak jak pisał @que_e i nawet szerokim grotem przejechać wszystkie piny od złącza. Z tym że to już tylko luźne rady. Sądząc po ostatnim zdjęciu złącze powinno działać :) pozdro
hotem bym tego nie traktował, z racji na na tworzywo z jakiej jest wykonana tasiemka


@czeczen_x3: a wiesz jak lutuje sie to przemyslowo? w piecu konwekcyjnym, tasma i gniazdo swoja temperature musi wytrzymac :)
@Pan_Slon tak wiem :) weź tylko pod uwagę, że przy lutowaniu w piecu masz położoną świeżą pastę w tym przypadku zapewne niskotemperaturowa i piec ładnie równo rozgrzewa całość do zadanej temperatury. Ponowne rozgrzanie tego hotair'em wymaga odrobiny wprawy, bo łatwo tasiemkę za bardzo przygrzać. W przypadku z tego postu, domyślam się, że kolega ma doświadczenie raczej hobbystyczne w lutowaniu, dlatego serwis gorącym powietrzem odradzam :) pozdrawiam