Wpis z mikrobloga

jest gdzieś jakieś info czy dostane jakieś ziemie po małżeństwie lub ogólne skutki? rozpocząłem grę Chiefdom of Poland bez małżonki i mam okazję do dobrania się do Chiefdom Dobraa of Kiev
#ck2
  • 12
@Dorogon: i takiej odpowiedzi oczekiwałem, a czy ma to znaczenie że jeśli zaptaszkuje Martrilinear Marriage to ta sama postać(chiefdom of Kiev) również jest tam uwzględniona? czy to nie będzie tak że dzieci będą należeć do jej rodu i to one bd dziedziczyć Polskę?
@czarnorycerz @Dorogon : ok już czaje, pytanie czy jeśli postać A jest w części Not Matrilinear oraz w Yes Matrilinear to mimo wszystko zawsze małżeństwo będzie oznaczać że dzieci będą z jej rodu? czy jeśli zawarłem małżeństwo z rubryki NOT Matrilinear(postać również w Yes Matrilinear) to w tym wypadku jednak będą z mojego rodu?
@grands000: Nie rozumiem. Sprawa jest prosta: masz okienko małżeństwa. Jeśli zaznaczyć opcję "matrylinear", to potomkowie będą z rodu kobiecego, jeśli nie zaznaczysz, to będą z męskiego. Jeśli masz dzieci z dwóch małżeństw, jedno z matrylinearnego, a jedno ze zwykłego, to tytuły (przy elekcji gavelkind) dzielą się na pół (lub więcej części), przy czym najwyższy tytuł (np. króla Polski) dostaje pierwsze dziecko.
@Dorogon: rozumiem. Mi rozchodzi się o to że postać A jest w Matrylinear oraz ta sama postać jest w nie zaznaczonym matrylinear, czy to oznacza że postać A ma przypisaną zmienna Matrylinear na stałe? Więc jeśli zawrę małżeństwo z postacią A ale wybiore ją z rubryki NOT matrylinear(bo również jest ta sama postać w rubryce YES matrylinear) to nadal dziedziczenie będzie po matce? czy w tym wypadku po mnie?
@grands000: Dalej nie rozumiem o czym piszesz (prawdopodobnie o jakimś spisie, który pokazuje kto zgodziłby się na związek matrylinearny, a kto nie - ale to jest zwykła informacja). Na obrazku masz pokazaną jedyną rzecz, która decyduje o związku i tym, z kogo dynastii będzie dziecko. Jeśli zaznaczysz tę opcję, to dzieci będą po matce, a jeśli nie, to po ojcu. Nic innego nie wpływa na ród twoich dzieci. Niema żadnej "połowiczności".
Pobierz Dorogon - @grands000: Dalej nie rozumiem o czym piszesz (prawdopodobnie o jakimś spis...
źródło: comment_NHgBWDXj5ORwTpFsIAG1BGp4JNv54wA1.jpg