Wpis z mikrobloga

Lekarze rezydenci, Lekarze specjaliści, Stażyści,

Nadchodzi czas, że wasz młodszy kolega będzie musiał dokonać wyboru. Niełatwego, takiego jakiego wy dokonaliście lata temu. Mam parę pomysłów, ale nie mam pojęcia jak zarabia się w tym zawodzie ( nie jest to moim priorytetem ). Pomoże mi ktoś? Chodzi mi o informacje gdzie i jak się zarabia, gdzie są dobre możliwości praktyki prywatnej, gdzie ich w ogóle nie ma. Podpowiem, że nie wyjadę z kraju, chce nosić na barkach ciężar organizacji trzyliterowej.

Myślę o zabiegówce, wachlarz szeroki. I na 95% to będzie Poznań, bo jestem na UMP, pochodzę z Poznania.
Jakieś protripy?

Miłego dnia ! :)

#lekarze #lekarz #porozumienierezydentow #medycyna #szpital
  • 12
  • Odpowiedz
@wykop_andrzej: Staż 1400 z groszami na rękę + 400 za dyżury. Rezydentura jeżeli się dostaniesz ok 2200-2500 zł na rękę (w praktyce do 34 - 38 roku życia). Potem różnie, u mnie w szpitalu specjalistka z 20 letnim stażem coś koło 3000 zł na rękę na internie, pacjenci bardzo obciążeni średnia wieku pewnie z 80 lat.
  • Odpowiedz
@wykop_andrzej: oryginalny nie będę: rób to, co Ci się podoba. Wachlarz możliwości zabiegowych jest bardzo spory, każdy znajdzie coś dla siebie. IMHO nadrzędnym celem młodego chirurga powinno być dobre miejsce pracy, gdzie młodym pozwala się operować, a szef nie zamyka narzędzi na kłódkę, jak wychodzi z pracy. Czy w Poznaniu takie miejsce jest, to już powinnieneś się sam zorientować.
  • Odpowiedz
@dzanek: dzięki. mam taki zamiar, pewnie. Ale chyba to nie jest dla nas tajemnicą, że rezydentura nie zawsze jest spełnieniem marzeń? Szukam właśnie ludzi, którzy robili specki już w miejscach konkretnych. Gdzie ja mam się zorientować? Nikt nie chce gadać, to jest jakieś pieprzone tabu. Niby rezydenci mają ciężko, a mam wrażenie, że nie ma wśród (wiem, że nie mogę użyć słowa "nas") nich a a studentami jakiejś solidarności. Gdzie
  • Odpowiedz
@wykop_andrzej: kochany witaj w smutnym, zawodowym paradoksie: żeby dowiedzieć się, gdzie jest dobre miejsce, musisz popytać się kolegów, których spotykasz w czasie rezydentury. Aby poznać kolegów tej samej specjalizacji, musisz wybrać wcześniej miejsce specjalizacyjne xD
  • Odpowiedz
@wykop_andrzej: Interna z nefrologią, 5 lat. 2200zł netto + dodatek za studia doktoranckie, na koniec specjalizacji 300zł na rękę więcej. Po doktoracie i PES propnowana mniejsza stawka niż w trakcie rezydentury (na umowie o pracę).
NPL, przychodnie - jeśli chcesz pracować na więcej niż jeden etat.
  • Odpowiedz