Wpis z mikrobloga

@Renegat16: średnia krajowa 4x wyższa, więc usługi i produkty kosztują odpowiednio więcej. Gdybyś zarabiał w Szwecji to względnie wyszłoby Ci nawet taniej niż w PL. Sporo produktów importowanych takich jak samochody, sprzęt elektroniczny itp są ledwo 5-20% droższe więc przeciętnego szweda stać na więcej niż polaka.
  • Odpowiedz
@Renegat16: Restauracje są drogie, ale płacisz w większości za usługę. W Szwecji najdroższa jest praca ludzka. Ja, kupując nieprzetworzone produkty w Lidlu i gotując samemu, wydaję tyle samo albo nawet mniej niż gdy żyłem w Warszawie.
  • Odpowiedz
@Renegat16: Spróbuj znaleźć mieszkanie w lokalizacji i cenie, która Cię zadowoli ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Sztokholm na tle całej europy plasuje się na pierwszym miejscu w trudności znalezienia miejsca do mieszkania.
Ceny wynajmu nawet na przy szwedzkich zarobkach są bardzo wysokie. Każda oferta ma masę chętnych, a szwedzi do obcokrajowców nawet nie chcą odpisywać.

Przesadziłem z średnią krajową 4x, to były stare dane, teraz to około
  • Odpowiedz
@MirekVonKapusta: najtańsze strzyżenie męskie u arabów kosztuje 80zł, u szwedów ceny są wyższe.
Wszystko co związane z pracą człowieka jest drogie, bo inaczej nie zarobi szwedzkiej pensji.
  • Odpowiedz