Wpis z mikrobloga

Drogie mirki, jest sobie strona weezchat.pl. Gdy się wchodzi na nią z telefonu (mobilny internet, wifi wyłączone) i wybiera jakąś dziewczynę to automatycznie wykrywają numer telefonu i wysyłają sms z pinem (usługa MT) - ale nie działa to dla każdego operatora/telefonu/whatever więc możliwe, że u Was wyświetli się pole do samodzielnego wpisania numeru telefonu.

Przestudiowałem sprawę i wiem np. że operatorzy mogą wysyłać w nagłówkach msisdn ale tylko w teorii, bo z moich testów wynikło, że nic takiego nie ma miejsca. A może mają umowę z operatorami, lub po prostu wykorzystują jakiś bug?

Potrafi ktoś wyjaśnić jak wykrywają numer telefonu?

#webdev #programowanie
  • 9
@IrvinTalvanen: linki ze stacka czytałem kilka razy, szukałem różnych nagłówków, sprawdzałem na różnych sieciach, przeglądarkach, z włączonym oszczędzaniem danych i wyłączonym, z DNT i bez DNT, w żadnym wypadku nagłówek z numerem telefonu nie był dostępny

...co oczywiście, nie znaczy, że oni nie pozyskują numeru z nagłówka, a może jedynie oznaczać tyle, że po prostu coś ominąłem, no ale nie mam pomysłu co by to miało być. ;)
@estemen: Jeszcze mi przychodzi taka myśl, że jak bardzo chcesz dowiedzieć się jak wygląda przepływ danych to możesz sobie zainstalować sniffera na telefonie, ale do tego pewnie będziesz potrzebował roota.
Potwierdzam, to sie w żargonie nazywa wap flow. Wchodzisz na strone, oni wykonuja zapytanie do operatora uslugi premium, ktory juz dziala u operatora GSM. Mialem z tym do czynienia jakis czas temu od strony backendowej, niezly walek ogolnie, operatorzy na tym ostro trzepia kase