Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki, myślę, że mam depresję. O objawach nie będę mówił bo nikt mnie tu nie zdiagnozuje, sprawa jest nieco inna. Za kilka miesięcy kończę 18 lat, także chciałbym się po tym dniu wybrać do... no właśnie. Iść do poradni która ma kontrakt ze szkołą, do lekarza rodzinnego czy gdzie? Ewentualnie możecie polecić jakiegoś dobrego psychologa w #katowice Nie orientuję się w tym za bardzo także pytam...
#depresja #psychologia #kjlsajdkljawiujojasd2

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: dorotka-wu
  • 18
Masz dwie opcje - idziesz do psychiatry, pierwsza wizyta jest dłuższa, bo lekarz zbiera dokładny wywiad, więc nie jest tak, że poświęci Ci tylko parę minut (następne wizyty często takie są, bo zwykle to tylko kontynuacja leczenia). U psychiatry możesz poprosić o skierowanie do psychologa i leczyć się dwutorowo. Psychiatra nie zapewni Ci wsparcia, ani nie pomoże uporać się z problemami, dlatego warto zwrócić się też do psychologa. Pamiętaj też, że jak
OP: @betyng: ale muszę czekać na 18 czy mogę już teraz?
@zielonestopylucyfera: nie objawy w internecie a własne spostrzeżenia, rozmawiałem też ze znajomymi którzy leczą się na depresję.
@rak_kontent: no ale chyba nawet jak leki będą potrzebne to nie od razu no nie? Raczej chyba najpierw się muszę dowiedzieć co się dzieje

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: Asterling

@AnonimoweMikroWyznania Jeżeli nie masz skończonych 18 lat to proponuję na początek udać się do poradni psychologiczno-pedagogicznej, z którą współpracuje twoja szkoła. Porozmawiasz z psychologiem i jeżeli będzie potrzeba to poleci Ci psychiatrę lub poradnie zdrowia psychicznego, która Ci pomoże.