Wpis z mikrobloga

Hejka!
Rozgladam sie za pierwszym moto. prawko kat. A mam od 6lat. Przez ten czas nie udało mi sie dorobić dwóch kólek. jak juz sie uzbieralo troche pieniedzy na sprzeta to coś zawsze musiało wyskoczyć i oszczedności sie rozpływały.( ͡° ʖ̯ ͡°)
Ale do rzeczy.
Przeznaczyc planuje 10k zlotych polskich na motocykl i ciuchy. Jestem dosc wysoki (1.87m) . A podobaja mi się sprzety z owiewkami typu (cbf 600s, gs500f, ninja250r)
Jestescie w stanie coś polecić w tych granicach finansowych i doswiadczeniowych?
#motocykle #motomirko
  • 11
@Szadafaka
Na ciuchy musisz liczyć tak budżetówo koło 1000, 1500 zł
To zostaje Ci jakieś 8 koła bo jeszcze jakiś ojej trzeba będzie wymienić.
Z tym budżetem możesz poszukać jakiegoś bandita bo z cbf 600 to może być problem z tą kasą. Gs500 bym odpuścił słaby szybko będziesz szukał żeby zmienić. To samo ninja.
@Szadafaka: @UsmyPasarzerNostromo: 1500zł na ciuchy to trochę mało wegług mnie. No bo tak kask z 700-800, kurtka 500-600, spodnie 500-600, buty 500-700, rękawice 100-300. To wychodzi między 2300 a 3000, a to i tak średnia pułka, jak nie niższa średnia. Więc na moto zostaje około 7000. Trzeba mieć przynajmniej 1000 zapasu na jakieś naprawy, wymiany. W tej kasie to może być wspomniany bandit, xj600s, transalp, gsxf600.
@El_Kutazzo bez przesady spokojnie można się zamknac w tym budżecie co napisałem. Nie będzie fajerwerków ale całkiem dobrze można się ubrać.
Nie będzie to dainese czy alpinestars ale jakaś Modeka czy teraz są też polskie firmy jak retbike czy adrenaline.
Kask to osobna bajka ale przyzwoity za 500- 700 też można znaleźć. Patrz hjc np.
@El_Kutazzo
No tak ale czy na początku jest to potrzebne koniecznie? Można kupić kondon za 100zł który także uchroni przed deszczem. Wiadomo że lepiej zainwestować i mieć na lata ale jak gość chce jeździć to wystarczy mu podstawa i będzie czerpał przyjemność w kurtce za 300 zł( ͡° ͜ʖ ͡°)
Można mu też polecić rukke albo klim albo jakiś topowy kombik z dainesea ale wtedy na motor będzie
@UsmyPasarzerNostromo
@El_Kutazzo
Nie zamierzam specjalnie przycinać na ochronie. Jeżdżę w downhillu i porządny kask już raz mi życie uratował ( ͡º ͜ʖ͡º)
Myslalem żeby około 2k dać na ciuchy. Rekawice, buty, pas nerkowy dostałem od znajomego za flakon wyborowej. Więc kask, kurtkę, spodnie, ew jakąś bieliznę bądź dodatki powinno się chyba udać skompletować :)
@Szadafaka dobry kask i dobre sportowo turystyczne buty. Na tym nie oszczędzaj. Ciuchy zawsze możesz zmienić w zależności od późniejszych preferencji. Ja już mam trzeci komplet ubrań bo trochę się zmieniły priorytety jeśli chodzi o jazdę także musiałem zmienić ( ͡° ͜ʖ ͡°)