Wpis z mikrobloga

@chozi następnym razem radzę pieska z hodowli zarejestrowanej w ZkwP (fci). Nie kupisz kota w worku i masz pewność, co ci wyrośnie. No i przede wszystkim traktowanie zwierząt w takich hodowlach to niebo, a ziemia w porównaniu z pseudohodowlami. Nie wspieraj pseudohodowcow, nie bez powodu w Polsce jest zakaz handlu szczeniętami bez rodowodu.
@Chozi @otojatutaj No na pewno nie szelki! Szelki mogą być stosowane tylko u szczególnych ras, a w przypadku tego futrzaka zdeydowanie lepsza będzie obroża. Szelki mogą powotować rotację stawów podczas długich spacerów co może prowadzić do poważnych problemów w przyszłości.

Mam już takiego małego ;) (U mnie hawańczyk), i korzystam ze smyczy delcane. Kosztowała swoje, jednak moim zdaniem jak już wydaje się pare tysięcy na psa to nie można z nim chodzić
@misja_ratunkowa: ojej..rodowód wydaje się na podstawie metryki i można to zrobić w każdym momencie. Oprócz tego pies nie może wziąć udziału w wystawie bez rodowodu. Co do ocen, to pewnie pomyliłaś z robieniem psu hodowlanki- tylko pies dobrze oceniony (ilość ocen do wglądu w regulaminie ZKwP) może być legalnie rozmnażany;)
@Arraia: No właśnie pytam, bo czytałam że jest inaczej, że rozmnażać można tylko psa z rodowodem, a cała reszta dostaje co najwyżej metryki. Ba, i to na jakimś forum dla psiarzy. Teraz sprawdziłam i faktycznie, ktoś głupoty pisał.