Wpis z mikrobloga

@GhorgorBej: Piłsudskiemu należy się szacunek, owszem. Ale nie za to co było od 1926 roku do jego śmierci i za to jaki obóz polityczny zostawił po sobie. Na pewno nie za ofiary maja 1926 Berezę pobicia anachronizację wojska i całą autorytarną resztę.
#!$%@? to jest aż smutne 3 lata podstawówki, 3 lata gimbazy, 4 technikum a z postaci Historycznych kojarzę Testa, Jana Pawła i Stonogę ;_; Strzeliłbym że OP wstawił Piłsudskiego ale głowy nie dam xD
@pazn: bohater wielu narodów, choć w polsce nigdy nie bedzie doceniany przez nieznajomosc kontekstu socjologicznego i historycznego w którym działał


@MrExpendable: Przecież on był dyrektorem więzienia komunistycznego gdzie osobiście uczestniczył w torturach. I to jest gość, którego należy szanować? Bez jaj.
@dertom: Naprawdę przekreślasz tyle zasług marszałka po 1926? Anachronizacja wojska? Byliśmy czołową siłą militarną w Europie. Gdyby nie błędne decyzje rządzących w kluczowych dniach tuż przed 1.09 i bierność sojuszników, wojna zostałaby stłumiona w zarodku. Zresztą kto był w opozycji lepszym wyborem od Piłsudskiego? Kto był lepszym wyborem po Piłsudskim? Sikorski? Jedyne o co walczył w Rządzie Tymczasowym to o wyjaśnienie Katynia, za co zapłacił życiem. Witos ?XD. Swoją drogą polecam
@GhorgorBej: Już miałem komentować wypowiedzi, do których się odniosłeś, ale mnie wyręczyłeś. Ostatnio niestety dominuje u nas tendecja do odbrązawiania Piłsudskiego, co nie jest samo w sobie złe, gdyby tylo było oparte na prawdzie. Natomiast tutaj to można powiedzieć, że twoi rozmówcy sieją propagandę i to jeszcze w endeckim stylu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@MrExpendable: tak, tak, tak wiemy. Terrorysta, sadysta osobiście mordujący z lubością nawet dzieci (oj przepraszam - zdrajców ludu), czym jeszcze chwalił się w listach do ojca. Najemnik za czerwone pieniądze szerzący "rewolucję" dookoła globu, rasista i homofob zamykający ludzi w obozach i więzieniach, w tym gejów. Bandyta wygrażający USA bombą atomową, nawet jak jej nie miał. Nieogar nie potrafiący rozróżnić słowa "komunista" od "ekonomista" - stąd jego podpisy na kubańskich banknotach.
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@FlaszGordon: nic. Nawet mi go szkoda, że codziennie musi podglądać Rudą pod prysznicem czy aby nie wysłać jej do piekła za omsknięty palec, bo tak kazał mu ksiądz:/
Stwierdziłem tylko, że gdyby nie pewien arabski handlarz z Mekki to nikt by Jezusa dzisiaj nie szanował.
Nie wiem skąd wśród katolików taka pogarda i nienawiść do niego. On tylko stworzył pewien system filozoficzny, a że katolicy zindoktrynowani przez synagogę szatan w zakazie
@FlaszGordon: Nie nienawidź Jezusa, że jest za trudny dla zgniłych moralnie księży i hierarchów. To nie jego wina, że z jego sekty zrobiono pierwszą ponadnarodową korporację. On chciał w ogóle znieść kapłaństwo jako źródło wypaczania religii. Porównaj sadyceuszy z "dawaj kopertę, bo ci domu nie pokropie i się zawali" z rabinami (w tym Jezusem) z ich "nie czyń drugiemu co tobie nie miłe" i bezpośrednią relacją z Bogiem (rabini przeklęli Jezusa
@schizotypowycynik: Cieszę się, że nie tylko ja postrzegam Jezusa jako filozofa (a nie Boga wg. dogmatów KK). Przy zapoznaniu się z niuansami praw i obrządków judaistycznych można też dostrzec jak bystrym był prawnikiem.
Zdecydowanie człowiek na wylot znający żydowskie księgi i system prawny swoich czasów i Mojżeszowych.