Wpis z mikrobloga

Aaaaaaa POMOCY bo mam dylemat że no kurde...
Chciałem zainwestować w podnóżki typu PIVOT, żeby wygodniej było szutrować.
No i takie podnóżki to koszt 800pln w górę z tego co widzę

Nie jestem cebuladeals, ale prawie 1k za sety to sporo... Zerknąłem sobie więc na portal braci Azjatów.
No i bach... IDENTYCZNE, ten sam opis, ta sama waga, itd za połowę ceny...
No i teraz mnie nosi... Bo to jednak są sety, podnóżki na których stoję skacząc, zapieprzając 150 po dołach i dziurach. Nie chcę nawet myśleć co by się stało jakby się taki set urwał...
Ale te sety są dosłownie identyczne, zastanawiam się czy to jest podróba czy po prostu (tak jak w wielu wypadkach) jest to ten sam produkt tylko że w Europie sprzedawany dwa razy drożej.
HALP!

#motocykle
Pobierz
źródło: comment_AHpojTXbmjcc5jufGgvULyUULiYOLzaR.jpg
  • 42
@blubi_su: ostatnio na sv forum jeden uzytkownik mi napisal że sety ze stopu 7075 maja prawie 2x wieksza wytrzymalosc niz 6061. Przy setach aluminiowych sa takie oznaczenia numerowe. Przy twoich pisze tylko stainless steel, moze tutaj tkwi odpowiedz na twoje pytania, dopytac sie czy to ta sama stal, moze w papierach maja dokladniejsze dane.
@enjoi na klamce możesz oszczędzić bo działają mniejsze siły więc szansa że coś się z nią stanie nawet jak gorsza będzie jest niewielka. Za to podnóżki na których opierasz cały ciężar swojego ciała.. ;-) nie chciałbym żeby się urwał w złożeniu czy co gorsza jak upadasz z motocyklem po hopce.
@gerard-kowalski a zastanawiałeś się jakie podnóżki masz u siebie, jakie założył poprzedni właściciel? Czy to nie są czasem takie za 20 zł z allegro. A jak z allegro to myślałeś skąd kupił to sprzedawca? Też na takich stoisz, a są prawdopodobnie z Chin, pewnie z najtańszego stopu, nawet nie wiem czy to nie jest aluminium.
Przy droższych też nie wiesz skąd firma PivotPegz pozyskuje stal do produkcji. Jedno i drugie może być
@enjoi a czy to ma jakiś związek z tym, że jakbym teraz kupował to bym na tym nie oszczędził? Wyrażam swoją opinię, argumentuje dlaczego bym tak zrobił i pokazuje swój tok myślenia, a Ty mówisz mi że mogę mieć gówniane sety :x serio. Nie widzę związku
@blubi_su: z tym pivotem to chodzi tylko o to, ze sety maja "zęby smoka"? Jesli tak to serio polecam sprawdzić czy na jakimś forumie ktos nie robi DYI. Ja mam z takie zęby z forum dominatora, stal sprawdzona, zapłaciłem jakies 80 pln z wysyłka. Patent identyko jak na zdjęciu wyżej od @chicken_strips: