Wpis z mikrobloga

@buking: @Wiri: Od ulicy są pokoje dzienne. Mi np. osobiście nie przeszkadzałoby tam pracowanie, poranna kawa, obiad czy kolacja. Zwróćcie uwagę, że z poziomu ulicy tak naprawdę w głąb widać niewiele, nie wiem co jest na przeciwko tego budynku. Sypalnie, łazienki itp. zazwyczaj są z tyłu domu, schowane i bardziej prywatne.
  • Odpowiedz
@letitbe: Prywatność to jedno, ile się moi sąsiedzi naoglądali zanim się zorientowałam to ich. Jednak w zimę zimno, w lecie gorąco jak w szklarni, bez rolet nie idzie funkcjonować jest tak nasłonecznione, że w telefonie widzisz siebie, w laptopie widzisz siebie, w telewizorze widzisz siebie. No oczywiście ostatnia kwestia - nie idzie umyć od zewnątrz a wspólnota w jakiej mieszkałam wynajmowała osoby do mycia raptem 2 razy w roku (rzekomo, nigdy
  • Odpowiedz
@Retrospekcja: bo to pewnie kiepskie okna były. W hotelach w których byłem w ostatnich latach na wakacjach były takie duże przeszklenia. Pomimo temperatur grubo powyżej 30 stopni, nawet bez klimy szło wytrzymać, a przy włączonej klimie była bajka. Także dobre okna trzyszybowe + klima i nie ma problemu ( ͡° ͜ʖ ͡°) A tak z ciekawości: w którym wieżowcu w Warszawie mieszkałaś?
  • Odpowiedz
@Retrospekcja:

Prywatność to jedno, ile się moi sąsiedzi naoglądali zanim się zorientowałam to ich. Jednak w zimę zimno, w lecie gorąco jak w szklarni, bez rolet nie idzie funkcjonować jest tak nasłonecznione, że w telefonie widzisz siebie, w laptopie widzisz siebie, w telewizorze widzisz siebie. No oczywiście ostatnia kwestia - nie idzie umyć od zewnątrz a wspólnota w jakiej mieszkałam wynajmowała osoby do mycia raptem 2 razy w roku (rzekomo, nigdy
  • Odpowiedz
@fredperry: nie rozumiesz oni robią w tych niderlandzkich krajach wielkie przeszklenia nie po to by było ładnie(ładne widoki itp) ale po to aby zwiększyć ilość godzin z dostępem do światła słonecznego w których to krajach wartości są mniejsze niż u nas. Bo im dalej na północ tym warunki sprzyjają do wielkich przeszkleń są lepsze(dalej ogranicza to zimny klimat) . Natomiast bardziej na południe powierzchnia szklenia elewacji się zmniejsza gdyż przegrzewa to
  • Odpowiedz