Wpis z mikrobloga

Mirki mam dylemat. Kupuję żonie rower i wybór padł na meridę z serii 300 jednak mam możliwość kupna big seven w swoim mieście albo zamówienia big nine z dość oddalonego miasta w tej samej cenie. Czy koło 29 jest na tyle lepsze od 27 żeby kupować dalej i nomen omen rezygnować z gwarancji? Nie mam doświadczenia z 29r'ami, a czytałem że są dużo lepsze stąd pytanie o wasze doświadczenia

#rower #rowery
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@badylord: nie są lepsze, są inne. Trudniej je rozpędzić i gorzej skręcają na wąskich ścieżkach, ale jak rozbujasz to lecisz jak czołg i połowy syfu na drodze nie poczujesz. Weź też poprawkę na wzrost, bo mają często wyżej support.
  • Odpowiedz
@badylord: 27.5 max, ja bym przymierzył S lub coś mniejszego od 17" bo może być delikatnie za duża, choć nie powinno to być wielkim problemem. Ja mam 179cm i jeżdżę na 17"/M, ale ja wolę mniejsze ramy.
  • Odpowiedz
@badylord:
1 - zbudować - nie kupować. mogę dać Ci kompletny wykaz elementów do złożenia fajnego rowerku w tej samej kasie ale o niebo lepsze komponenty. Dodatkowo możesz dopasować rower konkretnie pod żonę. Będzie też zdecydowanie lżejszy niż rowery fabryczne.
2 - Świetna zabawa - kupujesz puzzle, składasz. Z żoną, dziećmi - kreatywne spędzanie czasu.
3 - żona doceni że zrobiłeś coś dla niej samodzielnie.
4 - Merida
restofme - @badylord: 
1 - zbudować - nie kupować. mogę dać Ci kompletny wykaz eleme...

źródło: comment_LxqgcAJYFdGtpgFK5D9WoWxxGZtiXDVf.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@restofme: Możesz podrzucić taki wykaz elementów. Chętnie przeglądnę i może się za takie coś wezmę mimo braku jakiegoś zaawansowanego doświadczenia z budową rowerów chociaż chciałbym sie kiedyś nauczyć rozkręcania roweru na 0 i ogarniania przy nim wszystkiego :) Z tą meridą kusi mnie jedynie to że jest fabrycznie nowy a żonie się bardzo podoba malowanie ramy :D no i przecena na 2500
  • Odpowiedz
@restofme: dołączę się z prośbą o listę z cenami , może rzeczywiście trzeba sobie samą ramę zamówić, chociaż ja nigdy nie rozkręcałem roweru i ie wiem czy bym sobie poradził
  • Odpowiedz
@restofme: Ja mam jeszcze pytanie co do tego na czym można zejśc odrobinę z ceny bo chciałem się w sumie do 3000 wyrobić. No chyba że nie warto teraz schodzić a później dokładać bo trzeba będzie wymieniać części. Dodatkowo ta rama co podałeś ma tylko rozmiar 17 dostępny a dla żony to troche za duże by było i myślę czy mimo wszystko nie lepiej byłoby kupić taka na kolo 27.
  • Odpowiedz
@restofme: znalazłem jeszcze takie oferty na aledrogo, tę accent lady 29 troche taniej i jakiś cube i eries w dobrej cenie. Warto by zaryzykować tę eries czy czy raczej nie szedł być w coś takiego?

cube http://allegro.pl/aim-29-white-red-blue-rama-mtb-r-17-i6623370151.html
accent http://allegro.pl/rama-accent-peak-lady-29-bialo-turkusowy-matowa-i6597082212.html
eries http://allegro.pl/rama-mtb-29-eries-disc-pod-tarcze-stery-i6685355975.html

Sory że tak dopytuje ale zainteresował mnie ten temat i już pół dnia kalkuluje jak zejść poniżej limitu 3k :D
  • Odpowiedz
  • 0
@restofme a jeszcze mam pytanie ponieważ napisałeś że żonie zrobiłeś wersje 26 z możliwością podmiany na 27 i chciałem zapytać co miałeś na myśli ponieważ chcę zbudować rower na kołach 26 w oparciu o ramę kross ze starego roweru i zastanawiam się czy jak dam z przodu widelec na 27 a koło 26, to czy nie będzie problemu. To ze względu na to że być może w przyszłości zmieniłbym ramę na
  • Odpowiedz
@badylord: Moja żona nie jest hardkorem, harpaganem i nie wiadomo jak docenia jazdę rowerem i sam rower. W ramę accent tormmenta wchodzą koła 27,5 ale rama jest pod koła 26. Co nie znaczy że geo będzie dobre bo zmienia się środek ciężkości, suport na innej nie prawidłowej wysokości etc. Da się - ale nie koniecznie warto . Dlatego ma 26.

Wideł pod 27,5 będzie miał dłuższe lagi niż 26. włożenie
  • Odpowiedz
@restofme: Odświeżam temat bo jeszcze mam pytanie do tej specyfikacji co podałeś. Ogólnie wziąłem się za to tylko wynikł mi problem przy manetkach. Okazuje się, że istnieje takie coś jak i-spec i wyszło na to, że klamki hamulców i manetki przerzutek do siebie nie pasują i nie bardzo mam je jak zamontować. Tu się pojawia moje pytanie czy da się do tego dokupić obejmę (sam nic nie znalazłem), czy muszę
  • Odpowiedz
Masz 2 opcje. Albo manetki z ispec i klamki z i spec albo klamki i manetki na osobnych obejmach. Obejmy chyba są ale nie praktyczne. całkiem możliwe że w arkuszu był taki babol. Składałem w tym czasie rower dla żony i przerabiałem turyste i manetki szły do turysty a z turysty do tormenta. A teraz robię kolejna zabawkę. Testuje ramę peak jako ht dla mnie.
  • Odpowiedz