Wpis z mikrobloga

Poratujcie nowego.
9 dni temu nastawiłem na moje pierwsze piwo z puszki, konkretnie Ipa magroove jacks, dodalem zamiast cukru ekstrakt slodowy jasny z puszki, zasypałem drożdże. Ruszyło ładnie po paru dniach piana opadła i teraz mam taka sytuację, że mam 4,5 tak na oko blg. Zdaje mi sie ze już nie chodzi, piana opadła, tzn sa delikatne babelki na górze ale tylko kilka. Butelkować, czy poczekać jeszcze? Jak czekać to bym musiał do niedzieli wieczorem, bo mam wyjazd rodzinny. Nie wiem co robić, nie chcę mieć tych sławnych granatów, a z drugiej strony boję się ze mi sie to jakoś zepsuje do niedzieli.
Samo piwo jest mętne i "nagazowane" w smaku goryczkowe ale też czuć drożdże. Co robić?
#piwowarstwo
  • 14
@rafti77: z mangroove tak już jest. Te ich drozdze są lipne. Posmaku drozdzowego się już pewnie nie pozbędziesz. No i one tak nisko nie odfermentuja. Jeżeli w niedziele dalej będzie 4.5 to się nie przejmuj i butelkuj.
@rafti77:
"nowy" powinien przede wszystkim się doedukować, bo takie pytania są z gatunku podstawowych i niestety pojawiają się bardzo często.
Im więcej będziesz wiedział o procesie, tym bardziej bezproblemowo cały proces warzenia przejdzie

piwo.org
dział "wiki" od deski do deski, przeczytać ze 2x
potem forum --> piaskownica piwowarska --> mapa wątków (na dole wśród przypiętych tematów) - tam znajdziesz najczęstsze pytania co do kazdego procesu warzenia