Wpis z mikrobloga

Mireczki!! z #programowanie mam do napisania mini apke w #clojurescript #clojure . input, pobieranie jego wartości, wysyłanie zapytania do api i wyświetlanie wyników. pastebin.

Korzystam z biblioteki cljs-http i o ile przykład z git huba działa to z moim api nie chce. W konsoli Firefoxa zapytanie zwraca status 200 jednak gdy przechode do zakładki odpowiedź wyrzuca mi błąd :

JSON.parse unexpected end of data at line 1 column 1

a sam skrypt wypisuje do konsoli to

{:status 0, :success false, :body "", :headers {}, :trace-redirects ["moje-api/query?parametry..." "moje-api/query?parametry..."], :error-code :http-error, :error-text " [0]"}

Api przetestowałem w postmanie i ładnie zwraca jsona. pomocy :(
  • 13
  • Odpowiedz
  • 0
@Ribelo tak. okazało sie ze blad byl raczej trywialny. nie przekazałem jakiegos nagłówka chyba. ostatecznie sie udało :). większy mialem problem z serializacja tych danych. wywodzę sie z pehapa i js, wiec dopiero po chwili zauważyłem ze w clojure sa różne typy kolekcji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@TurboTapir: Do clojure podszedłeś czysto hobbystycznie, czy widzisz możliwość pracy zarobkowej? Grzebie w clojure drugi rok hobbystycznie, ale nie pracuję zawodowo w it.
  • Odpowiedz
@Ribelo: To było moje pierwsze podejście do tego języka ( ͡° ͜ʖ ͡°). W ogłoszeniu go nie wymagali dali tylko jako umiejętność która warto posiadać. Więc siedzę w tym języku ok 3 dni XD. Zakładam że twój poziom jest nieporównywalny do mojego :D
  • Odpowiedz
Jeżeli byś potrzebował pomocy albo materiałów, to wal śmiało. Choćbym chciał, to nie bardzo jest nawet z kim na jego temat porozmawiać...( ͡° ʖ̯ ͡°) Wszędzie pustki.
  • Odpowiedz
@Ribelo: Dzieki mireczku :) Ja siedze głownie w php/js tez ostatnio troche w C#( bo gre robie ( ͡° ͜ʖ ͡°)) ale te wszystkie języki są bardzo podobne do siebie (oprocz typowania). Ten to dla mnie troche jak japoński bo jest imo czytany od prawej ( ͡° ͜ʖ ͡°). Nadal nie rozumiem po co z niego korzystać :D. Jeżeli los da i
  • Odpowiedz
@TurboTapir: Ogarniam webdev w clojure. Luminus + reagent + re-frame. Piszę właśnie w wolnych chwilach sklep internetowy. Mam na sumieniu kilka aplikacji desktopowych opartych o electron. Przymierzam się do napisania prostej apki przy użyciu react-native.

Lisp to jednak lisp. Pisałem w C, Pythonie, JavaScripcie. Clojure to całkowicie inna para kaloszy. W połączeniu z reactem jest bezkonkurencyjny jeżeli chodzi o frontend. Już mniejsza o to czy to om, reagent czy rum.
  • Odpowiedz
@TurboTapir: powiedzmy że odziedziczyłem rodzinny biznes i nie mam możliwości się spełniać zawodowo. Chajs się jak na razie zgadza, ale liczę się z tym, że jak wszystko, kiedyś zapotrzebowanie się skończy i będę musiał szukać innego zajęcia. Szykuje sobie miękkie lądowanie.

Próbuję łączyć przyjemne z pożytecznym i piszę ów sklep internetowy. Artykuły spożywcze oraz nabiałowe. Dostawa kurierem albo nasz transport na terenie kilku powiatów Dolnego Śląska.

A aplikacje które pisałem
  • Odpowiedz
  • 0
@Ribelo Mireczku to co robisz to chyba najlepsza inwestycja jaka jest możliwa (na pewno lepsza niz na forexach :) ) i szczerze powiedziawszy to życzę Ci rychłego lądowania ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Sklep juz dziala? pochwalisz sie?
  • Odpowiedz
Nie działa, ale jak coś poskładam to się na pewno pochwalę. Z forexa się wyleczyłem, ale jestem świadom nałogu. Czasem wrzucę jakieś grosze, by się pobawić i pomarzyć o Ferarii i wczasach na karaibach( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nałóg straszny. Fajki rzuciłem, ale z tego się wyleczyć nie mogę. Pomaga GPW oraz New Connect, ale tu nie ma tych emocji.

Mój github w razie czego: https://github.com/ribelo
  • Odpowiedz