Wpis z mikrobloga

Szukam rozwiązania do oglądania głównie Netflix i Youtube na TV. Zastanawiam się nad zakupem #chromecast 2 albo jakiegoś #tvbox Na korzyść tego drugiego przemawia to, że nie muszę się za każdym razem bujać z telefonem czy tabletem w ręku no i mam klawiaturę bezprzewodową (USB). Da się coś sensownego już kupić w cenie do 250zł żeby wszystko płynnie działało (WiFI) czy lepiej zainwestować w ten Chromecast żeby uniknąć problemów? A może są jeszcze jakieś inne rozwiązania o których nie wiem?
#androidtv
  • 17
@rzeznikmocy: to co ci polecilem masz akurat 250zl u chinczyka oczywiscie taniej i mozesz dodatkowo miec pilot z klawiatura wbudowana z tylu super sprawa fajnie wyglada i ergonomiczne rozwiazanie. Ssm box jest stabilny i netflix bedzie smigac az milo +4k jesli masz tv oczywisxie
@rzeznikmocy: chodzi o certyfikację - netflix dopuszcza tylko kilka urządzeń do pełnej obsługi (musza mieć Widevine Level 1). z tego co pisałeś weź chromecast on może odtwarzać w hd. nie wiem jeszcze jak to jest z tv boxami na windowsie bo może tam działa w hd ale nie znam nikogo kto mógłby to sprawdzić.
@rzeznikmocy: Polecem RaspberryPi 2/3. Sam używam RPi 2 model B z zainstalowanym OSMC (kodi) i jestem bardzo zadowolony. Łatwy dostęp do filmów/seriali online, YouTub, radio internetowe. Netflixa nie używałem wiec nie wiem, ale filmy onlin e jakości 1080p smigają bez żadnego problemu. MINUS to brak przeglądarki internetowej. PLUS to obsługa ze smartfona.