Wpis z mikrobloga

@einz To, że na elewacji mamy dziury i tą samą kolorystykę, nie znaczy, że to samo. Na Dąbrowskiego mamy typowy rytm ażurowej elewacji, dodatkowo okna są widocznie "cofnięte". W bibliotece elewacji tworzy gładką powierzchnię z nieregularnymi przeszkleniami.
No ale jeśli nadal dla kogoś to jest takie samo albo prawie takie samo, to gorzej dla Dąbrowskiego, bo powstał później.
@wspodnicynamtb czy nie kolor elewacji świadczy najwięcej o budynku, którego bryła jest sześcianem? Oba te budynki wyglądają dziadowo i chcą się bronić jakimś przesłaniem w podziale elewacji. Jedna modułowa A druga asymetryczna, obie tak samo nijakie i gowniane. Przez uznanie dla takich projektów rzuciłem architekturę. Wstyd mi za takie projekty.
@wspodnicynamtb nie no, Dąbrowskiego nie jest jeszcze takie tragiczne i jakoś wygląda na żywo, ale nie jest to nic genialnego. Obie te elewacje są czymś, co można zobaczyć nieskończenie wiele razy na studiach. Banały ubrane w gornolotne frazesy.
@wspodnicynamtb z takich polskich budynków to mi absolutnie nie jest wstyd za stary browar, który jest tym, czym architektura powinna być, dopieszczona i spójną całością z przywiązaniem do detali i elewacja która wymagała ZAPROJEKTOWANIA A nie zrobienia przypadkowego podziału "którego istotą jest symbolika". No ale Ty pewnie "Church od Light genialny projekt genialny Ando"
@einz: Stary browar jest dla mnie ok, ale nie robi na mnie wielkiego wrażenia. Nie, ja pewnie nie:) Ale doceniam architekturę, która jest atrakcyjna lub intrygująca, a równocześnie wpisana w otoczenie. I raczej mam gdzieś fakt, czy ktoś myślał o motylach projektując muzeum historii naturalnej czy o statkach projektując uniwersytet morski. Ma przede wszystkim działać, ale ma też wyglądać.
Każdy ma inny gust, ale przynajmniej wiem, że mamy odmienne i nie