Wpis z mikrobloga

Mirki, postawiłem krótki (90cm) odcinek ścianki działowej z gazobetonu 7,5cm - ile czasu mu dać na schnięcie przed zatynkowaniem tego (Knaufem Goldbandem). Stoi to już jakieś 22h. Zależy mi na czasie i liznąłbym to dzisiaj wieczorem (to będzie jakieś 28-30h). Nie za wcześnie? Stawiałem to na kleju do płytek :D

#diy #remontujzwykopem
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@johnlocke-89: Tynk musi pozbyć się wody. Ja tynkowałem mieszkanie Rotbandem i przed szpachlowaniem i malowaniem sechł 3 tygodnie. Pośpiech nie jest wskazany.
  • Odpowiedz
Masz na myśli pod gładź/malowanie?


@johnlocke-89: tak. Profil możesz oprzeć jak tylko stwardnieje, to nie jest problem (pod warunkiem, że nie zamkniesz tynku pod zabudową GK i nie będzie się kisić w środku). Do malowania powinno być suche, bo może sie łuszczyć, będą wyłazić wykwity albo grzyb.
No chyba, że nie robisz dla siebie :D
  • Odpowiedz
@apee: Dla siebie dla siebie :D Nieładnie tynk położyłem, także czekam na fachowca od gładzi, żeby to podrównał wszystko i wtedy dopiero postawię ściankę (ścianka idzie prostopadle do dobudowanej ścianki).

Także generalnie dam tej ściance jakieś 2 tygodnie na dooobre wyschnięcie - a na tym etapie remontu roboty jest sporo:D
  • Odpowiedz