Wpis z mikrobloga

Czołem Mircy spod #ubierajsiezwykopem

Może innymi kanałami dotarła do Was wiadomość, że po czterech latach przyglądania się targom Pitti Uomo z perspektywy swojego monitora, udało mi się w końcu wyrwać do Florencji, by przekonać się na własnej skórze jak to jest z tym całym placem, murkiem i wybiegiem dla bażantów. Zestaw z pierwszego dnia czeka na Was pod tym linkiem:

http://bit.ly/2k5El84

Kolejne zaś zostaną opublikowane w perspektywie najbliższych dni. Przymierzam się także do zrobienia filmu, w którym zebrałbym doświadczenia wynikłe z mojej wizyty. Sądzicie, że to dobry pomysł? Jestem ciekaw Waszych opinii.

PS: Jeszcze dziś wieczorem na kanale pojawi się nowy film, tym razem opowiemy sobie o temacie wzorów, znajdujących swoje zastowanie nie tylko w męskiej modzie. Stay tuned ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#ubierajsiezuszatym #modameska #menswear #klasycznaelegancja #waywt #wiwt
UszatyBloger - Czołem Mircy spod #ubierajsiezwykopem 

Może innymi kanałami dotarła...

źródło: comment_EuytRnMDxFmKzNsz5IWMFb9hwlcWaHSK.jpg

Pobierz
  • 148
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@andrzeii: Nie, to Yanko, ręcznie patynowane (malowane) przez Andrzeja z TheShine, częśc zamszowa oryginalnie była już w kolorze, część licowa wyglądała tak. Balmorale to nieco bardziej formalna (bo z zamkniętą obłożyną) wersja trzewika derby. Czyli do nieco bardziej eleganckich zastosowań wtedy kiedy chcesz założyć buty za kostkę. Niby. Osobiście noszę do i do dżinsów, i do wełny, wyglądają na żywo absolutnie genialnie. Mam ten model i bardzo ze
  • Odpowiedz
@Xune: bo o ile wiem kiedys facet nie nosil butow krótkich. Ale to historia. Ale podoba mi sie ich uniwersalnosc. Zalozyc je na uroczysty dzien to straszne nieposzanowanie zasad?
  • Odpowiedz
@andrzeii: Wydaje mi się że dużo zależy od tego co rozumiesz przez uroczysty dzień i gdzie się on odbywa. No na swój ślub to bym ich nie założył, nawet jakbym brał zimą to bym po prostu kupił kaloszki na niskie oxfordy. Na konferencję w hotelu też raczej nie.

A półbuty są noszone od naprawdę wielu lat, ograniczanie się w tej kwestii to już nie #klasycznameskaelegancja tylko #odtworstwohistoryczne
  • Odpowiedz
@andrzeii: Nie jestem, nie kojarzę :D Jako gość, zimą - ok, wyglądem ujdzie, ale na sali zapewne będzie ciepło i wysokie buty mogą być niepraktyczne. Jako punkt programu - nie, chyba że to bardziej nowoczesny, swojski ślub, bez patosu, powagi, bardziej na luzie i na zewnątrz - to może, o ile reszta stroju i gości będzie do tego dopasowana. Nadal zostaje kwestia tego czy but za kostkę będzie praktyczny na
  • Odpowiedz
@Xune: Cóż, muszę powiedzieć, że kocham wysokie buty. Również latem. Niepraktyczne są dla mnie loafersy, w których czuję się jak w kapciach:) A u meermina można je teraz zamawiać, czy trzeba czekać na grupowe zamówienie? (pytam, bo nigdy nie korzystałem, jestem totalnie zielony)
@UszatyBloger Tu chyba każdy wyczuwa coś nie tak, co trudno nieraz opisać. To nie kolorki się gryzą. Te spodnie, o dużym połysku, pewnie wełna wysokoskrętna, plus
  • Odpowiedz
@andrzeii: Wełna wysokoskrętna nie musi się równać połyskowi.
W Meerminie jest tak że masz standardową ofertę podzieloną na linię podstawową i linea maestro - gdzie buty są handwelted (a dokładniej ręcznie jest szyty pas, podeszwa z pasem maszynowo na maszynie pana Goodyeara - w tym przypadku szycie maszynowe nie jest złe, bo maszynę obsługuje pan maszynowy i on kręci butem, a maszyna do szycia szyje).

Z kolei MTO to grupowe zamówienia nietypowych modeli. Zapisujesz się, płacisz, jeśli zbiorą odpowiednio dużą ilość osób to projekt jest realizowany, buty robione, za jakiś czas - raczej odległy - dostajesz buty. Jeśli nie zbiorą wymaganej ilości osób - hajs oddają, projekt nie jest realizowany. Z tego co widziałem w GMTO raczej idą w bardziej nietypowe, ekstrawaganckie modele, podstawa jest dostępna w ich standardowej linii.

Pójście w MTO jako pierwsze Meerminy to IMO proszenie się o kłopoty bo oni mają niektóre kopyta dość wąskie i niskie, a zwrotów brak. Poza tym weź pod uwagę że w MTO wybierasz tylko rozmiar buta i tyle. Nie ma dopasowywania modelu pod Ciebie, nie wybierasz sam. Powiedzmy że to taki kickstarter dla butów :D Uzbiera się odpowiednia ilość osób - produkt zrobiony i wysłany do tych co się wpłacali. Nie uzbiera - hajs do zwrotu,
  • Odpowiedz
@Xune: Dzięki za ostrzeżenie i szczegółowe wyjaśnienia. Nie jestem o tyle zainteresowany MTO, a raczej właśnie wysokimi ciemnobrązowymi balmoralami, z zamszową górą.
Vassy gdzieś mi przemkęły, ładne split-toe robią.
  • Odpowiedz