Wpis z mikrobloga

Mireczki,

Od 2 miesięcy realizuję swój plan jakim jest ćwiczenie na siłowni. Mam do Was kilka pytań:

- Jakie polecacie źródła informacji dot. diety, treningu, rozgrzewki itd. Źródeł jest milion, sposobów jeszcze więcej ale mam na myśli takie przetestowane przez Was, które chcielibyście polecić ;)

Do tego mam pytanie. Każdemu komu mówię o siłowni wychodzą oczy z orbit jak dowiaduje się, że nie biorę odżywek. Co sądzicie w ogóle o odżywkach? Warto, nie warto? Wiem, że bazując 'tylko' na jedzeniu dużo dłużej zajmie mi nabranie masy i zobaczenie jakichś efektów, ale mam mieszane odczucia co do takich ulepszaczy, dlatego wolałbym zasięgnąć rady ( ͡º ͜ʖ͡º)

Będę wdzięczny za pomoc!

#mikrokoksy #trening #fitness #crossfit
  • 9
@Gregor522: suple - jak sama nazwa wskazuje, maja byc jedynie suplementami, nie zamiennikami. niestety zyjemy w czasach kiedy supli sie po prostu naduzywa. kreatyna jest wartosciowym i przydatnym suplementem, w dodatku dosc niedrogim - z czystym sumieniem polecam. jezeli chodzi o bialko, uwazam ze warto posiadac chociaz mala paczke na awaryjne sytuacje kiedy z braku czasu nie mozesz zjesc prawdziwego jedzenia.

nie zgodze sie z tym, ze bez supli "duzo dluzej"
@Gregor522: z supli polecam testosteron. Można brać 5g dziennie rano lub wieczorem. Niektórzy mówią o cyklach albo odbloku ale to są heheszki na forach. Można brać ciągle 5g.
@Gregor522: nie potrzebujesz nawet bialka serwatkowego zeby "szybciej" nabierać masę, albo wręcz przeciwnie - chudnąć. To bajka dla dobrych gojów, ewentualnie efekt placebo. Przydaje się, ale w sytuacji gdy nie masz nic do zjedzenia, albo nie masz ochoty na nic z tego co masz, a potrzebujesz dowalić te 20-40g białka do makrosów. Wtedy spoko i jak najbardziej tak.
Suplementy? Kreatyna na pewno, nie działa dobrze tylko na mięśnie - ale na
@Karoleer: Dziękuję za obszerną wypowiedź :) Lubię mocną czarną ale pijam tylko w pracy, zacznę więc przed treningiem (w sumie dziwi mnie to, że na to nie wpadłem sam z siebie)

Jeśli mowa o witaminach to kilka miesięcy temu wyszło mi na badaniach niedobór kilku z nich, od tamtego momentu pracuje nad tym aby już niedobory się nie zdarzały, na wiosnę przejdę się i przebadam znowu :)

@BeDoEl: Dzięki za
@Niczyji: Wydaje mi się, że kolega ma tę książkę, sprawdzę ;)

Z tego co widziałem zajawkę na empik.com to ta książka porusza troche zagadnienia treningu bez specjalistycznego sprzętu, ja chodzę na siłownię i nie chcę z tego rezygnować, w domu dużo trudniej mi się zabrać do treningu i skończyć go, więc czy na pewno będzie przydatna w mojej sytuacji?

Haha, dzieki za polecenie z całego (jeszcze rosnącego) bicepsa ( ͡°
@Gregor522 co do treningu - raczej odchodzi sie od trenowania splitem. W duzym skrocie, lepsze efekty uzyskuje sie angazujac czesciej wszystkie partie ale z mniejsza objetoscia treningowa niz rzadko ale duza objetoscia. Zapoznaj sie np. Z treningami push/pull albo upper/lower czy rozne fbw lub plany silowe jak np. Stronglifts. Oczywiscie to w duzej mierze kwestia doswiadczenia. Kiedy poznasz swoje cialo, zrozumiesz co najlepiej i w jakiej objetosci dziala, wtedy mysl nad splitem.