Wpis z mikrobloga

@BluesBeast: dobre przetworniki i tor analogowy bardzo na +, thunderbolt i pci-e na hdmi bardzo fajnie, a brak adat to lipa faktycznie.
nie trafia do mnie jakoś szczególnie to modelowanie, w praktyce to zwykle wygląda tak, że uchwycona zostaje jakaś sygnatura brzmienia, ale nie zastępuje to jeszcze analogowego sprzętu, a z tymi mikrofonami to też pewnie jak zęby vs proteza ( ͡° ͜ʖ ͡°)
nie chodzi mi
@BluesBeast: Cena i wartość tego to kwestia dyskusyjna. Widać, że marketing jest skierowany w osoby goniące za tym nieuchwytnym magicznym pierwiastkiem klasycznego analogowego sprzętu, z tego punktu widzenia to może być deal życia. Z drugiej strony prawda jest taka, że na jakość nagrania wpływa to może w 1% i żeby wykorzystać potencjał tego zestawu trzeba najpierw zadbać o te pozostałe 99%, od akustyki pomieszczenia przez jakość instrumentów i technikę gry, a
Cena i wartość tego to kwestia dyskusyjna


@NeXIcE: Sześć wysokiej jakości mikrofonów (no ok, SM2 nie badałem, ale SM1 to klasa sprzęt) i osiem wysokiej jakości preampów za 3000$ to już jest bardzo dobra cena. Niejako gratis dostajesz interface z niską latencją i pulginy na rok (swoją drogą, wirtualne preampy i mikrofony dostaje się dożywotnio, po roku wygasa licencja na EQ, kompresory, reverby, delay'e i tak dalej).

Widać, że marketing jest