Wpis z mikrobloga

@metaxy: przez dłuższy czas zajmowałem się webrtc, jakiego typu rozwiązania szukasz? bo ogólnie rzecz biorąc jeśli chcesz łączyć więcej niż 2 osoby na raz to polecałbym rozwiązanie scentralizowane ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
ogólnie rzecz biorąc jeśli chcesz łączyć więcej niż 2 osoby na raz to polecałbym rozwiązanie scentralizowane ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@shar: Tylko 2 osoby. Tekst, audio, wideo i docelowo pliki - no i natywnie w Windowsie, bo widziałem niektóre działające tylko w Android/iOS - oczywiście pomijając kulawość IE. PeerJS nawet sobie z tym radzi, ale martwi mnie, że nikt tego nie rozwija, a implementacje WebRTC zmieniają
  • Odpowiedz
@metaxy: z tego co mi sie udało ustalić to tak jak napisałeś, żywotność implementacji jest słaba, zaraz jak wejdę do biura to poszukam info na temat tego czego ja tam używałem
  • Odpowiedz
@metaxy: jeśli chodzi o połączenia 1-1 to używałem tylko adaptera, który spłaszczał różnice międzyprzeglądarkowe, potem napisałem prostą 'klasę' odpowiedzialną za tworzenie połączenia, podłączanie eventów i kilka innych dupereli

edit: zapoznałem się na szybko z peerjs i wydaje mi się, że niewiele on sam upraszczał, bo całość wygląda podobnie do użycia aktualnej wersji adaptera webrtc
  • Odpowiedz
@morswin28: z Kurento akurat nie, ale pracowałem dłuższy czas na Licode, bardzo dobry, ale ciągle rozwijany, przez co z niektórymi rzeczami jest problem, jeśli nie potrzebujesz nagrywać i odtwarzać nagrane klipy 'dynamicznie' to powinien się nadać
  • Odpowiedz