Wpis z mikrobloga

@profumo: wkleje to co wrzuciłem na grupę polacy w belgii, btw bpost jak już, nie de/la post(e)

Zamówienie polskich znaczków WOŚP miało miejsce na innym szczeblu niż te same zamówione znaczki w Belgii.

W Polsce, WOŚP poprosił bezpośrednio PP o wydrukowanie danej ilości znaczków na dany cel. Uogólniając zarząd WOŚPu skontaktował się z zarządem PP aby zamówić te znaczki.

W Belgii natomiast, znaczki wykonano dzięki usłudze dostępnej dla wszystkich. Ta sama
@profumo: Wspieram WOŚP, ale nie uważam, że każdy powinien pomagać jak tego nie chce. Poczta Polska wypowiadała się w tym temacie- są zbyt stratni, wiele znaczków zalega w magazynach.
Pomagali wiele lat, wszyscy siedzieli cicho. Raz postanowili nie wydać znaczków i ludzie zbulwersowani.

Swoją drogą miały być wydane kartki pocztowe, ale też się nie pojawiły:
,,Jak poinformowało mnie Biuro Prasowe Poczty Polskiej, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy - projektant grafiki i właściciel
@yoreciv: No przecież ją zaakceptowali, bo co mieli innego zrobić? Co nie znaczy, że ludziom musi się to podobać. To państwowa firma i skoro mogą na różne dziwne okazje drukować znaczki, to osobiście uważam (choć nie jestem jakimś maniakiem WOŚPu), że przy takiej rocznicy należy się ten głupi znaczek jak psu buda. Mimo wszystko jest to akcja, w którą włącza się naprawdę kupa ludzi, sprzęt stoi w prawie każdym szpitalu itd.
przy takiej rocznicy należy się ten głupi znaczek jak psu buda.


@AvantaR: proponowali kartki pocztowe, bo na znaczkach byli mocno stratni. Mimo wszystko WOŚP kartek nie chciał. Sama wspieram WOŚP, ale nie uważam, że ktoś coś powinien, bo rocznica. Pomagać powinno się z własnej chęci, a nie na siłę, bo potem będzie się obsmarowanym w internecie.
@yoreciv: Ale my tu nie mówimy o prywatnych osobach, ale o instytucji państwowej. Która powinna reprezentować ogół społeczeństwa. A ogół społeczeństwa jest przychylnie do WOŚPu nastawiony. Non stop słyszę, że państwo robi np. to i to pod kościół, bo większość Polaków to katolicy. A jestem święcie przekonany, że ludzi popierających WOŚP jest więcej niż tych chodzących do kościoła.