Wpis z mikrobloga

Hej, Mireczki mieszkające w domu, szeregowcu lub mieszkaniu na parterze: macie obawy o to że ktoś wam może chodzić pod oknami? Właśnie sobie to rozkminiam bo chcielibyśmy z niebieskim mieć ogódek i zastanawiam się czy istnieje takie poważne zagrożenie. Poza tym jednak wydaje mi się że łatwiej komuś wbić do domu wybijając tylko okno niż do mieszkania gdzie trzeba jednak wyważyć drzwi czy użyć jakiegoś wytrychu czy coś xD. Jestem dość lękliwą osobą i obawiam się że gdybym czasem została sama wieczorem w domu to nie wiem czy bym się nie bała, szczególnie jakby dom był wolnostojący.
Może ktoś ma podobny problem czy kupować mieszkanie czy dom to zapraszam do wspólnego tagu: #domczymieszkanie

#dom #mieszkanie #budownictwo
  • 11
@JestemMisiem: większość życia mieszkałem na w domu parterowym i nigdy nie czułem się zagrożony. Teraz mieszkam na parterze w bloku to też się źle nie czuję, wysoki parter i kraty w oknach xD jak w pierdlu
@JestemMisiem dziś większość wolnosyojacych ma oświetlenie z czujnikami ruchu, kamery itd.
Jak ktoś przeskoczy przez ogrodzenie to nawet jak spisz pojedzie patrol interwencyjny i sprawdzi.
Abonament za ochronę to teraz groszowe sprawy taka jest konkurencja na rynku firm ochroniarskich.
Do tego większość ma na noc psa biegajacego na posesji.
Jestem dość lękliwą osobą i


@JestemMisiem: ... i mam jakieś wymyślone problemy.

Miliony ludzi mieszka w tym kraju w domach jednorodzinnych i jakoś nie dzieje się im masowa krzywda. Nie ma czego się bać.
@JestemMisiem: mieszkam w takim domu, cała ściana jest oszklona. Ludzie łażą pod oknami. Raz tylko miałam sytuację, gdzie się trochę bałam (grupa migrantów zbierająca jagody pod moim domem). Poza tym nie ma raczej wielkiego problemu - zwykłą, mniejszą szybę też można wybić. Nawet do bloków się włamują, także tego. Dobrze mieć jedno pomieszczenie w domu np. łazienkę, w której można się szczelnie zamknąć, z jakimiś porządniejszymi drzwiami. Oprócz tego można mieć
@Szaber: dobry pomysł :-)

@rraaddeekk: nie pomyślałam o tym ale faktycznie ochrona to chyba fajny pomysł.

@gobi12: mam spore problemy, nawet na moim czwartym piętrze czasem się boję że ktoś jest na balkonie ale to raczej podświadomie (na przykład mi się to śni)

@zardzewiala_zyrafa: muszę wziąć wszystko pod uwagę przy podejmowaniu decyzji żebym potem nie czuła się jak w więzieniu we wlasnym domu ;)

@cynamonowa: no faktycznie
@JestemMisiem: Wszystko zależy od lokalizacji, jak okna wychodzą.. ja mieszkam teraz na parterze, ale na nowym osiedlu i nie jest tak strasznie nisko. Nikt się nie kręci pod oknami, ale latem nie wyjdę z domu z zostawionym otwartym oknem. Wcześniej mieszkałem też na parterze i duży ruch pod oknami to było słabo..